PŘES 3 JEZY - PRAHA - půjčovna lodí

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
28. 9. 2020
1 den
Cena viz objednávkový formulář
Již proběhlo

Popis zájezdu

Závod Napříč Prahou – Přes 3 jezy je tradičním pražským vodáckým závodem s historií sahající až do roku 1939. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice. Pro ty, co zrovna netouží závodit na pramici je připraveno volné splutí. Plavba kolem Vyšehradu, Národního divadla, pod Karlovým mostem a zakončená na Štvanici určitě stojí za to. Přes Prahu můžete plout na kanoi, kajaku, nafukovací kanoi nebo raftu. Naše kanoe Samba se na záludných pražských jezech určitě osvědčí.

Vybavení přivezeme na start a odvezeme z cíle za přátelské ceny:

  • 2-místná plastová kanoe Samba (400 Kč/1 den)
  • 3-místná plastová kanoe Samba (500 Kč/1 den)
  • nafukovací samovylévací kanoe Baraka (600 Kč/1 den)
  • 4-místný raft Colorado (900 Kč/1 den)
  • 6-místný raft Colorado (1200 Kč/1 den)
  • kajak včetně pádla, helmy a špricky (300 Kč/den)

Ke kanoi, nafukovačce ani raftu není helma v ceně výpůjčky, i když je pořadateli doporučená. Vezměte si z domova svoji cyklistickou, nebo si ji můžete u nás půjčit za 30 Kč.

Lodě objednávejte přes objednávkový formulář Půjčovna lodí Samba, do místa vyplutí napište "Přes 3 jezy".

Pokyny pořadatelů pro volné splutí

Startovné: Pro volné splutí činí 30,– Kč na osobu bez (občerstvení). Při registraci předem přes web pořadatelů dostanete navíc památeční účastnickou nálepku.

Průjezd propustí: Je povolen pouze lodím se startovními čísly nebo registračními nálepkami. Posádky neoznačených lodí se vystavují postihu Říčního oddílu Policie ČR. Posádky všech lodí jsou povinny řídit se pokyny rozhodčích, nesmějí zůstávat ani čekat v prostoru pod propustmi (především mezi Staroměstským jezem a Karlovým mostem) – komplikuje to záchranu.

Cíl: Parkoviště pod Hlávkovým mostem.

Další informace pro účastníky naleznete na webu pořadatelů.

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

DIVOKÁ ORLICE A LITICKÝ OBLOUK - půjčovna lodí - ZRUŠENO
V tomto roce nemá termín