DIVOKÁ ORLICE A LITICKÝ OBLOUK - půjčovna lodí - ZRUŠENO

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
2. 5. 2020
1 den
Cena viz objednávkový formulář
Zrušený

Popis zájezdu

Divoká Orlice je svižně tekoucí řeka o obtížnosti WW 1-2. Pro nafukovačky se splouvá úsek od Pastvinské přehrady do Bohousové (WW1, 22 km), pro plastové kanoe případně od Pastvinské přehrady do kempu Vochtánka v Potštejně (WW1-2, 22 + 10 km Litického Oblouku).

Vyplujeme z Nekoře, přímo pod Pastvinskou přehradou a cestou do Bohousové nás čeká nepočítaně peřejí, sjízdných i nesjízdných (!) jezů. Závěrečný úsek obtížnosti WW 2 - Litický oblouk - je sjízdný pouze na plastových kanoích nebo kajacích - raft nebo nafukovací kanoi byste zde prodřeli. Nafukovací lodě proto budeme sbírat už v Bohousové. Pokud poplujete na kanoích nabo na kajaku, můžete plout až do kempu Vochtánka v Potštejně nebo také skončit v Bohousové.

Půjčování lodí na Orlici

Přímo na Divoké Orlici budeme půjčovat lodě, rafty a neoprenové komplety.

Při včasném objednání a platbě předem:

  • plastová 2-místná kanoe Samba (450 Kč/1 den)
  • nafukovací kanoe Baraka (600 Kč/1 den)
  • raft pro 6-7 osob (1200 Kč/1 den)
  • raft pro 4 osoby (900 Kč/1 den)
Při platbě v hotovosti na místě (tzv. objednávky na poslední chvíli):
  • plastová 2-místná kanoe Samba (550 Kč/1 den)
  • nafukovací kanoe Baraka (650 Kč/1 den)
  • raft pro 6-7 osob (1400 Kč/1 den)
  • raft pro 4 osoby (1100 Kč/1 den)

Cena za půjčení je včetně pádel, vest a barelů, za příplatek 30 Kč/den Vám půjčíme helmu. Cena je uvedena za loď a zahrnuje i dopravu vodáckého vybavení na místo startu a z cíle plavby.

  •  neoprenové komplety -  220 Kč/den (neoprenové kalhoty, boty a vodácká bunda)

Lodě vydáváme v sobotu v Nekoři od 8:00 do 10:00 hodin. KANOE sbíráme v kempu Vochtánka pod Litickým obloukem (ca. 30 km) nebo v obci Bohousová před Litickým obloukem (ca. 20 km). RAFTY A NAFUKOVACÍ KANOE sbíráme v Bohousové. V Litičáku pod Bohousovou nebude dostatek vody pro splutí na nafukovacích lodích.

Voda na Divoké Orlici poteče díky vodákům ze Žamberka, kteří zde pořádají závod. Na raftu či nafukovací kanoi se můžete zúčastnit i Vy. Více naleznete v propozicích.

Propozice závodu na Divoké Orlici.

 

Převoz řidičů k autům

Pokud přijedete v sobotu ráno do Nekoře autem, můžeme k němu řidiče v sobotu večer hodit zpátky. Za příspěvek na naftu - 100 Kč/osoba. Není třeba objednávat, dohodneme se na místě. 

 

Informace od organizátorů splouvání Divoké Orlice (KV Žamberk a RK Gymnázium Letohrad):

Pouštění vody na Divoké Orlici pro účely závodu má již 50-letou tradici. Zajištění mimořádné manipulace na Pastvinské přehradě stojí nás pořadatele spoustu sil i nemálo finančních prostředků. S vašimi příspěvky se nám bude každoroční úřednické martyrium podstupovat radostněji! Děkujeme.

Cena je 25 Kč za osobu. 

Děkujeme za pochopení.

Za organizátory: Vráťa Šembera, Svaz vodáků ČR

Splavenku si budete moci zakoupit u Půjčovny lodí Samba přímo při přebírání lodí v Nekoři, případně u stánku organizátorů tamtéž.


Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost
Místa srazu:
  • Divoká Orlice_Nekoř

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

PŘES 3 JEZY - PRAHA - půjčovna lodí
1 den
28. 9. 2020
SÁZAVSKÝ SAMBA MARATON - závod
1 den
19. 9. 2020
VODÁCKÁ ŠKOLA na SÁZAVĚ - pro pokročilé
1 den
VODÁCKÁ ŠKOLA na SÁZAVĚ - pro začátečníky
1 den
13. 6. 2020
14. 6. 2020