VODÁCKÁ ŠKOLA na SÁZAVĚ - pro pokročilé

400 Kč / 200
Zrušený

1.5.2020 proběhne již 10. ročník vodácké školy

• Chcete se zlepšit v ovládání lodi?
  • Chcete bezpečně poznat nebezpečný jez?
  • Chcete se dozvědět něco o záchraně na vodě a první pomoci?
  • Chcete se dozvědět pár triků, jak sjíždět jezy "s prstem v nose"?

Právě pro vás je určena naše vodácká škola. Půjčíme vám kompletní vodácké vybavení a navíc se vám budou celý den věnovat naši instruktoři. Vodácká škola je určena pro každého, kdo se chce něco dozvědět o bezpečnosti na vodě. Na věku ani sportovní zdatnosti nezáleží!

Jak se přihlásit? Vyplňte běžnou  objednávku (viz výše_OBJEDNAT) na našem webu POVODA na termín 1.5.2020 z Týnce nad Sázavou do Pikovic pod Medníkem a do poznámky napište "Vodácká škola".

Cena:

• 400 Kč/osoba
  • 200 Kč/ dítě (do 15-ti let)

Termín 1.5. a úsek z Týnce do Pikovic je určen pro pokročilé, tedy pro ty, co už někdy seděli v lodi. V závoslosti na vodním stavu je možné, že místo konání bude změněno!

Pokud jste úplní začátečníci, připravili jsme pro Vás Vodáckou školu pro začátečníky v termínu 17.5.2020.

Informace pro účastníky školy:

SRAZ bude 1.5.2020 mezi 9:00. a 10. hodinou (kdykoliv). Pokud vodní stav dovolí, tak v Týnci nad Sázavou, v loděnici Půjčovny lodí Samba.

S SEBOU sportovní oblečení - podle počasí, případně i neopren, pokud bude chladněji (Neopren si od nás můžete půjčit.)

KONEC kolem 4. hodiny odpolední, v Pikovicích (opět dle vodního stavu možná dojde ke změně)

Článek o již proběhlé vodácké škole 2012 z článku na Hydromagazínu

Protože se v půjčovně Samba s takovými klienty setkávají, rozhodli se uspořádat vodácký kurz a to zdarma. V Týnci nad Sázavou se sešla na kurz v krásném květnovém počasí více než stovka začátečníků i zkušených vodáků. A jak kurz probíhal?

Začíná se na stanovišti s házečkami. Házečka by měla být součástí vybavení každého zkušenějšího vodáka. „Když se bude támhle tvůj kamarád topit, zavoláš na něj, abys upoutal jeho pozornost a potom mu házečku hodíš,“ ukazuje názorně instruktor. Pokusné hody létají všemi směry. A to vše probíhá v klidu na louce, v opravdové krizové situaci je přesný hod ještě mnohem těžší.

Na vodě se vodáci dozvěděli, že si musí každý jez před sjížděním prohlédnout a ne se slepě řídit tím, jak ho sjela posádka před nimi. A co dělat, aby se člověk v jezu nepřevrhl? Padesát procent úspěchu tkví v tom, že si vodák do lodi klekne. Sníží tím těžiště a kanoe je tak stabilnější. Druhých padesát procent je pak schovaných v tom, že se posádka nesmí nikdy chytat horního okraj lodi, ale má držet pádlo a pádlovat. Kdo se bude těmito pravidly řídit, měl by sjet bez cvaknutí většinu jezů.

O nebezpečných jezech si vodáci povídali na jezu Kaňov, pod kterým se za vyšší vody tvoří silný vodní válec. „Do jezu s válcem, ve kterém se někdo topí, nikdy neskákejte. Topícímu můžete hodit házečku nebo mu podat větev, pádlo nebo k němu třeba na laně spustit prázdnou loď,“ dozvídají se účastníci.

Pozdě odpoledne doplouvají skupinky do cíle v Pikovicích. Všichni si kurz moc pochvalují a doufejme, že nabyté zkušenosti zúročí v praxi a podělí se o ně i se svými vodáckými kamarády.

Náročnost zájezdu: střední obtížnost
  • Sázava - Týnec nad Sázavou