VLTAVA

Zrušený

• Vltava - nejoblíbenější řeka českých vodáků - stojí za návštěvu
  • splujeme i krásný úsek Vltavy v NP Šumava - Soumarský Most - Pěkná
  • svižný proud, sjízdné jezy, historické památky a krásná okolní krajina
  • kempy a hospody na dobré úrovni (teplé sprchy a výběr z mnoha jídel je samozřejmostí)
  • návalům na řece se vyhýbáme - na Vltavu jedeme v termínech, kdy bude vodáků méně

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Sejdeme se kolem poledne na tábořišti Soumarský Most. Zde necháme naše zavazadla a vyjedeme vláčkem proti proudu na nástupní místo v Lenoře. Rozdáme si vodácký materiál a proběhne zaškolení začátečníků a zopakování pravidel bezpečnosti na vodě. Splujeme krásný 6 km dlouhý úsek zpět na tábořiště Soumarský Most. Večer uvítací oheň.
Poplujeme překrásný úsek srdcem NP Šumava ze Soumarského Mostu k mostu u obce Pěkná. Po doplutí přejedeme do kempu ve Vyšším Brodě (autobusem/autem/vlakem). Naše doprovodné vozidlo vám převeze zavazadla.
Dnes nás čeká příjemný proud, který nás donese až do hezkého vodáckého kempu v Branné, kde budeme dnes spát. Během plavby zdoláme tři jezy. Po cestě zastavíme na oběd v Rožmberku, kdo chce, může vyrazit i na hrad.
Cílem dnešní etapy je Český Krumlov. Řeka zde meandruje krásnou přírodou, ke konci cesty nás čekají i dva jezy. Po doplutí vám ještě zbude dostatek času na prohlídku tohoto překrásného města (zapsaného na seznamu UNESCO).
Dnes nás čeká plavba skrz Český Krumlov, zajímavé 4 jezy spojené s výhledy na staré měšťanské domy a českokrumlovský zámek. Plavbu zakončíme ve Zlaté Koruně, kde se po doplutí rozloučíme a vyrazíme k domovu.

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je WWI (s pár místy ZW). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi.
Doprava účastníků na začátek akce na Soumarský Most a poté zpět ze Zlaté Koruny vlastními auty (parkování na více dní v kempu na Soumasrkém Mostě a ve  Vyšším Brodě je možné za malý poplatek), nebo vlakem, případně autobusem.
Po domluvě převezeme řidiče na konci týdne zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).
  • Vltava - Soumarský Most
Vodácké kempy na Vltavě jsou velice dobře vybavené. Na každé zastávce najdete sprchu s teplou vodou (mimo tábořiště Soumarský Most), která je sice zpoplatněná, ale určitě potěší.  V mnoha kempech či tábořištích je možnost sportovního vyžití v podobě volejbalu, nohejbalu a jiných aktivit.

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo hospůdka. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách.
Případné nákupy potravin jsou možné každý den.

• pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
  • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
  • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
  • pitný režim apod.
  • splavenky za plavbu NP Šumava (500 Kč/loď)