BEROUNKA - dětská voda

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
1. - 7. 8. 2020
7 dní
3 600 Kč / 2 910
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

 • Berounka nabízí nenáročnou vodu, ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi
 • jezy na Berounce nejsou záludné, postarají se o příjemné zpestření plavby
 • Berounka teče údolím nádherných skal a hlubokých lesů
 • naši průvodci zaškolí začátečníky a po celou plavbu budou dohlížet na Vaši bezpečnost

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se v sobotu navečer v kempu Dolanský most v Chrástu u Plzně. Večer u ohně  nebo v místní hospůdce se seznámíme a řekneme si, co nás čeká v průběhu týdne.

2.
den
Ráno si zabalíme věci do doprovodného vozidla a rozdáme si vodácké vybavení. Nováčky naučíme všem vodáckým dovednostem, které budou moci pilně trénovat po zbytek týdne. Zkušeným vodákům jenom připomeneme pravidla bezpečnosti na vodě. Vydáme se po mírně tekoucí řece do tábořiště v Planý, kde dnes budeme spát.
3.
den
Ráno v poklidu zabalíme naše věci, jelikož nás dnes čeká kratší etapa do pěknéhoho kempu v Liblíně. Během plavby můžeme navštívívit zříceninu hradu Libštejn. A jelikož dorazíme do kempu odpoledne, můžeme v kempu relaxovat nebo navštívit nedaleký Loužecký vodopád.
4.
den
Na dalším úseku z Liblína do kempu U Mloka se údolí řeky zařízne hluboko do skal. Cestou uděláme zastávku na oběd v hospůdce Rybárna nad Rakolusky. Kousek před cílem si můžeme vyběhnout na zříceninu hradu Krašov, která se tyčí nad řekou a je zní nádherný výhled na údolí Berounky.
5.
den
Ve středu poplujeme do Skryjí, kde se utáboříme v hezkém kempu Ahoj. Cestou se stavíme na oběd u jezu ve Zvíkovci. Během plavby potkáme zajímavé jezy, z nichž většinu bez větších problémů splujeme.
6.
den
Dnešní etapa do Višňové nám do cesty připravila známou i vyhlášenou restauraci U Rozvědčíka, kterou určitě navštívíme na oběd. Ještě nesmíme zapomenout přibrzdit u Proškova přívozu, kde má pamětní síň Ota Pavel. V kempu Višňová si můžeme zahrát volejbal, nebo se vydáme příjemnou procházkou na hrad Křivoklát.
7.
den
Višňové poplujeme okolo slalomové tratě v Roztokách do kempu v Račicích. Cestou nás čeká zastávka ve Zbečně na oběd a pokud se nám nechtělo na Křivoklát ve čtvrtek, můžeme zastavit v Roztokách a na Křivoklát to budeme mít už jenom kousek. V Račicích je kemp na klidném místě nedaleko vlakové zastávky. Po doplutí se rozloučíme, někdo vyrazí k domovu, někdo ještě stráví poslední noc v kempu v Račicích.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžších místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (od 3 let).
Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek plavby a z jejího konce je možná buď vlastními auty (parkování na celý týden v kempu Dolanský Most je možné za malý poplatek), nebo vlakem, případně autobusem. 
Po domluvě převezeme řidiče na konci nebo během týdne zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

Místa srazu:
 • BEROUNKA - Dolanský most
Ubytování: kemp
Vodácká kempy na Berounce jsou pěkné, ve všech kempech bude k dispozici stánek s občerstvením a sociální zařízení.
Jídlo a pití: polopenze

Pro vaše pohodlí na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohatá snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Stravování začíná večeří 1. den a končí snídaní 7. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami, každý den se cestou zastavíme v některém z kiosků nebo hospůdce, kterých je na řece dostatek. 

Možnost nákupu základních potravin (pečivo apod.) bude téměř každý den (první tři dny bude méně možností), proto není potřeba s sebou vozit větší zásoby.

 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
 • vodácká polopenze (začínající 1. den večeří a končící 7. den snídaní)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • pitný režim apod. 

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.