LUŽNICE

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
13. - 16. 8. 2020
4 dny
1 780 Kč / 1 330
Vlastní doprava
Zrušený
13. - 16. 8. 2020
4 dny
1 780 Kč / 1 330
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

Na horním toku Lužnice zažijete to, co na jiné české řece zažít nemůžete. Koryto plné zatáček ostrých někdy tak, že uprostřed oblouku nevidíte háčkovi na záda, je po obou březích zarostlé hustým křovím, spadajícím až do vody. Občas leží v řece strom, někdy netušíte, jestli za nejbližším křovím jet doleva, nebo doprava. Je to vynikající škola ovládání lodi a někdy i vlastních emocí.  Abychom se vyhnuli pádlování přes rybník Rožmberk a následujícímu nepříliš zajímavému úseku do Veselí nad Lužnicí, využijeme tzv. „Novou řeku“ -  umělý kanál vybudovaný v 16. století Jakubem Krčínem z JelčanNová řeka měla odvádět povodňovou vodu z Lužnice do 14 kilometrů vzdálené Nežárky a zabránit tak protržení hráze Rožmberka. Po vodách řeky Nežárky pak proplujeme přes Jemčinu a Hamr,nepříliš hustě osídlenou krajinou, až do Veselí nad Lužnicí. Zde se znovu setkáme s Lužnicí, která je v těchto místech už širokou a línou řekou. Na soutoku také naše putování po Lužnici ukončíme.

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Dopoledne (ráno) sraz na vodáckém tábořišti Majdalena. Vlakem vyjedeme proti proudu řeky do Suchdola nad Lužnicí. Rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne zaškolení začátečníků. Poté splujeme krásný meandrující úsek zpět do Majdaleny. U jezu Pilař, který přeneseme, si uděláme pauzu na oběd v místní hospůdce. Plavbu zakončíme přímo u našich postavených stanů.
2.
den
Ráno se zabalíme a naložíme věci do doprovodného vozidla. Překonáme meandry na rozvodí a poté se vydáme Novou řekou, která se vlévá po 13 km do Nežárky. Ještě než doplujeme do Nežárky, zastavíme nad jezem ve Starém Hamru (Mláka), kde se utáboříme.
3.
den
Po chvilce doplujeme do Nežárky jejíž Klidný tok nás zanese do vesnice Hamr, kde dnes přespíme. Během plavby překonáme tři jezy, zajímavé stupínky a u jezu Metel uděláme malou pauzu v místním občerstvení.
4.
den
Dnes nás čeká poslední a kratší etapa do Veselí n/L. Po překonání dvou jezů a doplutí na soutok Nežárky a Lužnice, ukončíme naše vodácké putování po Lužnici. Odevzdáme vodácký materiál a rozločíme se.

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW. Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná i pro začátečníky.

 

Doprava: vlastní doprava

Do Majdaleny se dostanete vlakem nebo autobusem. Z Veselí n/L, kde budeme končit, existuje dobré spojení na Prahu i jinam vlakem nebo autobusem. Řidiče aut po dohodě převezeme na konci akce zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).


Místa srazu:
  • LUŽNICE_Majdalena
Ubytování: kemp

Kempy a tábořiště na Lužnici jsou na dobré úrovni a navíc, ani nebývají přeplněné. Vybíráme kempy, ve kterých očekáváme větší pohodu a klid. Ve vybraných kempech najdeme dobré sociální zařízení (záchody, sprchy) i kiosek nebo hospůdku. 

 

 

 

Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo hospůdka. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách, kterých je kolem řeky pomálu. 

Nákup potravin bude možný každý téměř každý den.

V ceně je zahrnuto:
  • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely na drobnosti)
  • přeprava bagáže doprovodným vozidlem po břehu během plavby
  • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
  • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
  • poplatky za kempování
  • stravování
  • pitný režim apod. 

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

LUŽNICE
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
SÁZAVA
4 dny
Plastové kanoe
již proběhlo
OTAVA
5 dní
Plastové kanoe
již proběhlo
OHŘE
7 dní
Plastové kanoe
již proběhlo
OHŘE
4 dny
Plastové kanoe
již proběhlo
OHŘE - dětská voda
7 dní
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
již proběhlo
VLTAVA - dětská voda
4 dny
Plastové kanoe
Polopenze
Rodiče s dětmi
již proběhlo
VLTAVA
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
MORAVA
5 dní
Plastové kanoe
již proběhlo
BEROUNKA - dětská voda
7 dní
Plastové kanoe
Polopenze
Rodiče s dětmi
již proběhlo