SÁZAVA

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
25. - 28. 7. 2020
4 dny
1 780 Kč / 1 330
Vlastní doprava
Již proběhlo
22. - 25. 8. 2020
4 dny
1 780 Kč / 1 330
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

 • řeka Sázava - zlatá řeka, řeka trampů a vodáků.
 • klidný tok, přerušovaný častými jezy.
 • kolem řeky je krásná zalesněná, kopcovitá krajina a skály
 • také chatové osady se chatičkami všeho druhu (co Čech to kutil)
 • Sázava je vhodná pro začátečníky nebo pro vodáky - romantiky

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se v předvečer akce nebo 1. den ráno v kempu v Horce. Přímo v kempu je vodácká hospůdka, kde kromě piva servírují i dobré hotovky. 

Ráno si rozdáme vodácký materiál a proběhne zaškolení začátečníků (zopakování pravidel bezpečnosti na vodě pro všechny). Dnes nás čeká 17 km pouze se 2 jezy, ideální úsek na rozcvičení. Plavbu zakončíme na romantickém tábořišti Omaha ve Zlivi (možnost noclehu v indiánském Tee-Pee)

2.
den
Dopoledne doplujeme do Kácova, kde si můžeme dát oběd ve vyhlášené pivovarské restauraci Šalanda. Odpoledne poplujeme do lesního kempu YMCA, kde přespíme v romantickém prostředí. Celkem nás čeká 12 km.
3.
den
Poplujeme zalesněným údolím řeky Sázavy do Českého Šternberka, kde se na ostrohu nad řekou tyčí středověký hrad. Navštívíme hrad, občerstvíme se v místní hospůdce Pod Hradem a poté budeme pokračovat dále po proudu do Ledečka, kde se utáboříme.
4.
den
Poslední den poplujeme do města Sázava. Po cestě nás čeká několik sjízdných jezů, jinak klidná plavba údolím se spoustou chat. Plavbu zakončíme v kempu Pod Vrbou naproti Sázavskému Klášteru.  Rozloučíme se a vyrazíme k domovům.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Sázava je klidná řeka bez větších záludností. Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech.

Akce je proto vhodná i pro začátečníky a rodiny s dětmi.

 

Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek akce do Horky a poté zpět ze Sázavy je možná buď vlastními auty (parkování v kempu v Horce je možné za malý poplatek), nebo vlakem. K autům se dostanete zpět vlakem, který jezdí podél celé Sázavy. Nebo zanecháte auta v Sázavě v kempu Pod Vrbou (kde bude končit naše vodácké dobrodružství) a vyjedete do Horky nad Sázavou vlakem.

Pokud pojedete vlakem: vlaková stanice na konci splutí se jmenuje Sázava, vlaková stanice na začátku plavby se jmenuje Horka nad Sázavou

Místa srazu:
 • Sázava - Kemp Horka
Ubytování: kemp
Vodácké kempy na Sázavě nabízí služby na slušné úrovni. Všechny, s výjimkou tábořiště ve Zlivi (Omaha), nabízí teplé sprchy i slušné záchody.
Jídlo a pití: vlastní
Stravování je ve Vaší režii. Na všech místech, kde budeme nocovat, si můžete v kiosku dát něco dobrého k večeři i k snídani. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných restauracích po cestě. Pokud byste si chtěli vařit, vezměte si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, zásoby doplníte po cestě v Kácově (2. den).
V ceně je zahrnuto:
 • zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování
 • pitný režim apod. 

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.