Po řekách FRANCOUZSKÝCH ALP až do Grand canyonu du Verdon

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
7. - 14. 7. 2024 *
Poslední volná 4 místa
8 dní
15 750 Kč / 15 120
Mikrobus
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

Vydáme se po řekách tekoucích údolími francouzských Alp. Voda stékající ze svahů velikánů, jako je Mont Blanc je chladná, ale nabízí příjemný proud a nespočet krásných peřejek a peřejí. Na závěr vodáckého putování navštívíme kaňon Verdon, patřící mezi nejhlubší a nejkrásnější kaňony Evropy. 

 • divoké řeky pro mírně pokročilé vodáky
 • úzká soutěska řeky Giffre
 • příjemně tekoucí řeka Durance
 • technické peřejky na řece Ubaye
 • dechberoucí Grand canyon du Verdon

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky ve večerních hodinách, čeká nás noční cesta do Francie.
2.
den

Již ráno společně posnídáme u řeky Giffre (WW1-2), poté si rozdáme vodácké vybavení a zopakujeme si pravidla bezpečnosti pádlování na divoké vodě. 

Hned na nástupu na nás čeká svižný proud, který nás brzy donese ke vstupu do 500 m dlouhé a 30 m hluboké soutěsky. Voda se zde noří hluboko do skal a v nejužším místě má soutěska šířku pouhé 2 metry. Není se však čeho obávat, voda je zde klidná a soutěsku hravě proplujeme. Po zbytek plavby si budeme užívat příjemný proud a snadné peřejky.

3. - 4.
den

Ráno si zabalíme stany a vydáme se na další část cesty autobusem, pojedeme k řece Durance (WW2), na které se rozhodně nebudeme nudit. Během dvoudenní plavby na nás čekají 2 přírodní slalomové tratě i vyhlášená rodeová vlna Rabioux.  

U Durance strávíme 2 noci, v případě zájmu se večer vydáme na prohlídku starobylého Briançonu, jednoho z nejvýše položených měst v Evropě.  

5.
den

Dopoledne přejedeme autobusem k řece Ubaye, peřejky této krásné řeky jsou zde mohutnější (místy WW3) a proud silnější, než v předchozích dnech, ale po tréninku na slalomové trati, to pro nás nebude žádná překážka.  

6.
den

Grand canyon du Verdon - 700 m hluboký a v některých místech jen 6 metrů široký kaňon je největším kaňonem Evropy a také jedním z nejhlubších evropských kaňonů, proto jej rozhodně nemůžeme vynechat. 

Vyrazíme do horní části kaňonu, kde nás svižný proud (WW1-2) ponese úchvatnou scenérií skal, které se brzy začnou zužovat a my poplujeme hlouběji do kaňonu. Co jsme se v předchozích dnech naučili si prověříme na několika peřejkách (WW2-3). 

7.
den

Tam, kam se ve Verdonu nedá dostat na lodi se podíváme pěškyPoslední den se tak vydáme na celodenní pěší výlet, který nás zavede do části kaňonu, kam se na lodích nedostaneme. Vystoupáme na horní hranu kaňonu, odkud si užijeme překrásné výhledy. Sestoupáme po několika stovkách kovových schodů úzkou skalní průrvou až na dno kaňonu k řece Verdon. Na závěr projdeme skalním tunelem.

Poté se rozloučíme nejen s hlubokým Verdonem, ale také s krásnou slunečnou Francií a vyrazíme na noční cestu domů.

8.
den
Plni dojmů a zážitků se v dopoledních hodinách vrátíme zpět do České republiky.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: vysoká obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW2-3, zájezd je vhodný pro mírně pokročilé vodáky. Náročnost splouvaných úseků postupně stoupá, budete si zvykat na divokou vodu a zlepšovat svoje vodácké schopnosti. Řeky budeme splouvat na stabilních nafukovacích kánoích Baraka. Tento zájezd doporučujeme pro děti od 12 let v doprovodu zkušených rodičů (v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit).

  Doprava: mikrobus

  Pojedeme mikrobusy pro 9-osob (v případě většího počtu účastníků mikrobusem pro 19-osob), oba mikrobusy nabízí dostatek pohodlí.

  Místa srazu:
  • Plzeň - Brojova
  • další nástupní místa po dohodě
  Ubytování: kemp
  Ubytováni budeme v kempech, které jsou ve Francii na vysoké úrovni. Čekají na nás tedy plně vybavené kempy (wc, sprcha) s hezkým zázemím. Snažíme se vybírat spíše přírodní kempy, kde rádi uvítají partu vodáků.
  Jídlo a pití: vlastní

  Stravování si každý zajišťuje sám. Na nákup čerstvých sýrů, vína a jiných místních pochutin bude čas téměř každý den, není tedy třeba vozit jídlo na celou akci z ČR. Ceny některých surovin jsou ale ve Francii vyšší, než jsme zvyklí z ČR. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, a ešus nebo jiné skladné nádobí na vaření čaje k snídani a večeří.

  V ceně je zahrnuto:
  • doprava osob do Francie
  • služby vodáckých průvodců na vodě i na souši
  • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
  • 5x ubytování v kempu ve vlastním stanu
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění vodáckého vybavení proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
  V ceně není zahrnuto:

   Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

   Podobné zájezdy

   Po řekách FRANCOUZSKÝCH ALP až do Grand canyonu du Verdon
   8 dní
   Baraky
   Polopenze
   * Sleva
   29. 6. - 6. 7. 2024 *
   FRANCIE - pohodové řeky Provence s koupáním v moři
   9 dní
   Plastové kanoe
   Polopenze
   Rodiče s dětmi
   * Sleva
   6. - 14. 7. 2024 *
   10. - 18. 8. 2024
   ŠVÝCARSKO a RAKOUSKO - divoká voda a vysoké hory
   Baraky
   V tomto roce nemá termín
   ITÁLIE - tekoucí řeky a údolí Dolomit
   8 dní
   Baraky
   Polopenze
   2. - 9. 8. 2024
   ITÁLIE a RAKOUSKO- tekoucí řeky a turistika u Lago di Garda
   8 dní
   Baraky
   Polopenze
   27. 7. - 3. 8. 2024
   ITÁLIE - tekoucí řeky "za hubičku"
   8 dní
   Baraky
   Zvýhodněná cena
   24. - 31. 8. 2024
   ITÁLIE - s Povodou po italských řekách, dále po vlastní ose
   4 dny
   Baraky
   29. 6. - 2. 7. 2024
   RAKOUSKO - Möll, Gail a Isel
   5 dní
   Baraky
   12. - 16. 7. 2024
   27. - 31. 7. 2024