VODÁCKÁ ŠKOLA na SÁZAVĚ - pro začátečníky

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
13. 6. 2020
1 den
400 Kč / 200
Vlastní doprava
Již proběhlo
14. 6. 2020
1 den
400 Kč / 200
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

  • Chtěli byste vyrazit na vodu, ale ještě jste nikdy nepádlovali?
  • Chcete bezpečně poznat nebezpečný jez?
  • Chcete se dozvědět něco o záchraně na vodě a první pomoci?
  • Chcete se dozvědět pár triků, jak sjíždět jezy "s prstem v nose"?

Právě pro vás je určena naše vodácká škola. Zapůjčíme Vám vodácké vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely), celý den se vám budou věnovat naši instruktoři.

Program zájezdu

1.
den

SRAZ: v 11 hodin v loděnici půjčovny lodí Samba v Kácově. 

S SEBOU: sportovní oblečení - podle počasí

PROGRAM: Rozdáme si vodácký materiál a proběhne krátké zaškolení na suchu i na vodě. Cestou na vodě nás čekají vodácké hry díky kterým si osvojíme a procvičíme naše vodácké dovednosti. Celkem na nás čeká 12 km pohodové plavby a také 3 jezy, které pod vedením našich vodáckých instruktorů snadno splujete, cestou se zastavíme občerstvit se v některém z kiosků u řeky. Po doplutí se budete moci najíst v místní hospůdce v Českém Šternberku. 

KONEC: v Českém Šternberku kolem 15.-16. hodiny.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Vodácká škola je určena pro každého, na věku ani sportovní zdatnosti nezáleží! Splouvaný úsek je vhodný i pro rodiny s dětmi. Můžete se přihlásit i jako jednotlivci.
Doprava: vlastní doprava

Dopravu na start a z cíle si zajišťuje každý vodák sám, my doporučujeme:

  • jedete-li vlakem: vystupte na zastávce "Kácov zastávka", loděnici půjčovny lodí Samba najdete na druhém břehu řeky(cca 300m od zastávky), pod pivovarem. Z cíle se vlakem dostanete nejlépe ze zastávky "Český Šternberk, zastávka"
  • jedete-li autem: doporučujeme nechat auto v cíli tedy na parkovišti v Českém Šternberku a odtud se vydat vlakem proti proudu do Kácova.
Místa srazu:
  • Sázava_Kácov

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.