SÁZAVA

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
20. - 23. 7. 2023
4 dny
2 550 Kč / 2 100
Vlastní doprava
3. - 6. 8. 2023
4 dny
2 550 Kč / 2 100
Vlastní doprava

Popis zájezdu

Přidej se k nám a poznej partu vodáckých přátel. Za 4 dny splujeme nekrásnější část Sázavy, vezmeme tě na zajímá místa v okolí, do nejlepších vodáckých hospůdek, naučíme tě jak sjíždět jezy (třeba i pozadu) a budeme trénovat vodácké dovednosti. My se postaráme o program i o veškerá úskalí a ty si užiješ pohodovou dovolenou na vodě.

 • řeka Sázava - zlatá řeka, řeka trampů a vodáků.
 • klidný tok, přerušovaný častými jezy.
 • krásná zalesněná, kopcovitá krajina a skály, chatové osady
 • Sázava je vhodná pro začátečníky nebo pro vodáky - romantiky či pro rodiny s dětmi

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se ráno v kempu v Horce u loděnice půjčovny lodí Samba.

Kdo bude chtít, může dorazit již večer předem. Přímo v kempu je vodácká hospůdka, kde kromě piva servírují i dobré hotovky. 

Rozdáme si vodácký materiál a proběhne zaškolení začátečníků, zopakujeme si také pravidla bezpečnosti na vodě. Dnes nás čeká 17 km a pouze 2 jezy, ideální úsek na rozcvičení. Plavbu zakončíme na romantickém tábořišti Omaha ve Zlivi (po předchozí domluvě možnost noclehu v indiánském Tee-Pee).

2.
den
Dopoledne doplujeme do Kácova, kde si můžeme dát oběd ve vyhlášené pivovarské restauraci Šalanda. Odpoledne poplujeme do lesního kempu YMCA, kde přespíme v romantickém prostředí. Celkem nás čeká 12 km.
3.
den
Poplujeme zalesněným údolím řeky Sázavy do Českého Šternberka, kde se na ostrohu nad řekou tyčí středověký hrad. Navštívíme hrad, občerstvíme se v místní hospůdce Pod Hradem a poté budeme pokračovat dále po proudu do Ledečka, kde se utáboříme.
4.
den
Poslední den poplujeme do města Sázava. Po cestě nás čeká několik sjízdných jezů, jinak klidná plavba údolím se spoustou chat. Plavbu zakončíme v kempu Pod Vrbou naproti Sázavskému Klášteru.  Rozloučíme se a vyrazíme k domovům.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Sázava je klidná řeka bez větších záludností. Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná i pro začátečníky a rodiny s dětmi (ca od 4 let).

Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek akce do Horky (vlaková zastávka "Horka nad Sázavou") a poté zpět ze Sázavy (vlaková zastávka "Sázava") je možná buď vlastními auty (parkování v kempu v Horce je možné za malý poplatek), nebo vlakem. Z cíle plavby je možné se pro auta vrátit pohodlně vlakem. 

Místa srazu:
 • Sázava - Kemp Horka
Ubytování: kemp
Vodácké kempy na Sázavě jsou většinou plně vybavené. Všechny, s výjimkou tábořiště ve Zlivi (Omaha), nabízí teplé sprchy a záchody. Na tábořišti ve Zlivi je krásně, ale je zde pouze suché WC.
Jídlo a pití: vlastní
Stravování je ve Vaší režii. Na všech místech, kde budeme nocovat, si můžete v kiosku dát něco dobrého k večeři i k snídani. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných restauracích po cestě. Pokud byste si chtěli vařit, vezměte si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz. Možnost nákupu základních potravin (pečivo apod.) bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit větší zásoby.
V ceně je zahrnuto:
 • zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel po souši mezi kempy
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování a pitný režim 
 • doprava

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

OTAVA
4 dny
Plastové kanoe
22. - 25. 7. 2023
10. - 13. 8. 2023
OHŘE
4 dny
Plastové kanoe
15. - 18. 7. 2023
24. - 27. 8. 2023
LUŽNICE
4 dny
Plastové kanoe
19. - 22. 8. 2023
MORAVA
5 dní
Plastové kanoe
29. 7. - 2. 8. 2023
Řeky SEVERNÍCH ČECH - Jizera a Ploučnice
4 dny
Plastové kanoe
Snídaně
5. - 8. 7. 2023
DYJE - meandry řeky Dyje a Zámecká Dyje
5 dní
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
Snídaně
19. - 23. 8. 2023
PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ORLICI - Divoká, Tichá a spojená Orlice
3 dny
Plastové kanoe
Snídaně
26. - 28. 8. 2023
DUNAJEC - prodloužený víkend
3 dny
Plastové kanoe
Polopenze
15. - 17. 7. 2023