SÁZAVA - dětská voda

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
26. - 29. 8. 2021
4 dny
2 530 Kč / 1 930
Vlastní doprava

Popis zájezdu

 • řeka Sázava - zlatá řeka, řeka trampů a vodáků.
 • klidný tok, přerušovaný častými jezy.
 • krásná zalesněná, kopcovitá krajina a skály, chatové osady
 • Sázava je vhodná pro začátečníky nebo pro vodáky - romantiky či pro rodiny s dětmi
 • vodácká polopenze

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se ráno v kempu v Horce u loděnice půjčovny lodí Samba.

Kdo bude chtít, může dorazit již večer předem. Přímo v kempu je vodácká hospůdka, kde kromě piva servírují i dobré hotovky. 

Rozdáme si vodácký materiál a proběhne zaškolení začátečníků, zopakujeme si také pravidla bezpečnosti na vodě. Dnes nás čeká 17 km a pouze 2 jezy, ideální úsek na rozcvičení. Plavbu zakončíme na romantickém tábořišti Omaha ve Zlivi (po předchozí domluvě možnost noclehu v indiánském Tee-Pee).

2.
den
Dopoledne doplujeme do Kácova, kde si můžeme dát oběd ve vyhlášené pivovarské restauraci Hubertus. Odpoledne poplujeme do lesního kempu YMCA, kde přespíme v romantickém prostředí. Celkem nás čeká 12 km.
3.
den
Poplujeme zalesněným údolím řeky Sázavy do Českého Šternberka, kde se na ostrohu nad řekou tyčí středověký hrad. Navštívíme hrad, občerstvíme se v místní hospůdce Pod Hradem a poté budeme pokračovat dále po proudu do Ledečka, kde se utáboříme.
4.
den
Poslední den poplujeme do města Sázava. Po cestě nás čeká několik sjízdných jezů, jinak klidná plavba údolím se spoustou chat. Plavbu zakončíme v kempu Pod Vrbou naproti Sázavskému Klášteru.  Rozloučíme se a vyrazíme k domovům.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Sázava je klidná řeka bez větších záludností. Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná i pro začátečníky a rodiny s dětmi (ca od 4 let).

 

Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek akce do Horky (vlaková zastávka "Horka nad Sázavou") a poté zpět ze Sázavy (vlaková zastávka "Sázava") je možná buď vlastními auty (parkování v kempu v Horce je možné za malý poplatek), nebo vlakem. Z cíle plavby se poté vyvezete vlakem zpět pro auta. 

Místa srazu:
 • Sázava - Kemp Horka
Ubytování: kemp

Vodácké kempy na Sázavě jsou většinou plně vybavené. Všechny, s výjimkou tábořiště ve Zlivi (Omaha), nabízí teplé sprchy a záchody. Na tábořišti ve Zlivi je krásně, ale je zde pouze suché WC.

Jídlo a pití: polopenze

Pro vaše pohodlí na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohatá snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Stravování začíná večeří 1. den a končí snídaní 4. den.

Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami, každý den se cestou zastavíme v některém z kiosků nebo hospůdce, kterých je na řece dostatek. Možnost nákupu základních potravin (pečivo apod.) bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit větší zásoby.

V ceně je zahrnuto:
 • zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel po souši mezi kempy
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
 • vodáckou polopenzi (začínající 1. den večeří a končící 4. den snídaní)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • pitný režim apod. 
 • dopravu

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

SÁZAVA
4 dny
Plastové kanoe
již proběhlo
OTAVA
4 dny
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
LUŽNICE
4 dny
Plastové kanoe
již proběhlo
OHŘE - dětská voda
7 dní
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
již proběhlo
OHŘE
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
OHŘE
4 dny
Plastové kanoe
27. - 30. 8. 2021
BEROUNKA - dětská voda
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
V tomto roce nemá termín
VLTAVA s dvoudenním splutím v NP Šumava
5 dní
Plastové kanoe
25. - 29. 8. 2021