ITÁLIE - tekoucí řeky a jezero Lago di Garda

24. - 31. 7. 2020
Autobus
Zrušený

• průzračná voda, příjemný proud, majestátní vápencové štíty Dolomit
  • rychle tekoucí italské řeky (Fella, Cellina, Piava, Brenta a Rienza
  • 2x turistický výlet nebo odpočinek
  • 1 den v oblasti Lago di Garda
  • zájezd vhodný pro vodáky jako první seznámení s divokou vodou (i pro děti ca. od 10 let)

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Odjezd z České republiky večerních hodinách, noční přejezd do Itálie.
Nad ránem dorazíme k řece Felle. Rozdělíme si vodácký materiál, proběhne zaškolení a splujeme 18 km po řece Felle a Tagliamentu (WW1), do kterého se Fella vlévá. Čeká nás příjemný proud ve štěrkovém korytě, výhledy na parádní kopce v okolí i pár snadných peřejek, kde budeme moci procvičovat naše vodácké dovednosti. Po cestě navštívíme malebné městečko Venzone a impozantní bunkr stojící uprostřed řeky
Budeme splouvat říčku Cellinu (15 km WW1-2, 1 místo WW2+). Rychlý proud nás provede zákrutami mezi příkrými horskými stráněmi, na oběd vyrazíme pěšky do bočního kaňonu plného vodopádků.
Odpočinkový den, který lze vyplnit dle své chuti a schopností pěším výletem mezi ostré štíty Dolomit, můžete vyšlapat až do výšky 2000 m.n.m., nebo se raději pohodlně projít horským údolím a kochat se pohledy vzhůru či si prohlédnout vysokou hráz přehrady Vajont.

Splujeme pohodových 25 km po řece Piavě (WW1). Čeká nás mírný proud bez záludností a mnoho příležitostí ke koupání na štěrkových plážích. Den zakončíme výbornou zmrzlinou v místní mlékárně, můžeme se zde zásobit i výbornými sýry.

Řeka Brenta (WW2+) má pro nás připraveny opravdu pěkné i když ne náročné peřeje a jednu slalomovou trať, na které trénují místní kajakáři.

Odpoledne přejedeme do oblasti Lago di Garda. Ubytujeme se na 2 noci v kempu s bazénem v městečku Arco.

Kdo bude mít v podvečer ještě chuť a sílu, může vyrazit k jezeru Lago di Garda (koupání v jezeře, procházka po městě Riva del Garda).

Výlet lanovkou na Monte Baldo (převýšení 1800m), odkud jsou překrásné výhledy na rozlehlé Lago di Garda. Pěší výlet po hřebeni - každý dle svých možností, můžete vystoupat třeba až na Cima Del Pozzete (2132 m.n.m.). Po návratu z Monte Baldo ještě navštívíme město Malcesine - jedno z nejmalebnějších městeček u jezera.

Alternativně odpočinek v kempu (k dispozici bazén, půjčovna kol, v blízkém městečku Arco stojí za návštěvu pevnost nebo botanická zahrada) či individuální výlet k jezeru Lago di Garda (hromadnou dopravou nebo na kole)

Splujeme řeku Rienzu, úzkou horskou říčku s rychlým proudem, na jejímž konci nás pohoupají pěkné vlny (15 km WW1-2, na konci peřej WW2+). Poté nasedneme do autobusu a vyrazíme směrem k domovu. Příjezd do ČR okolo půlnoci.

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Na tento zájezd potřebujete turistickou znalost ovládání kanoe, hodí se mít opakovanou vícedenní zkušenost s kanoí na českých řekách. Italské řeky mají svižný proud bez větších záludností, pro vodáky-turisty jsou tak vhodné jako první seznámení s divokou vodou.

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka, které se jen tak nepřevrátí.

Zájezd můžeme doporučit i rodinám s většími dětmi (ca. od 10 let).

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. Velikost skupiny je omezena na 30 osob, autobus nikdy nejede plný a máte tak při cestě větší pohodlí. Pro ještě větší pohodlí na cestě tam a zpět jsme pro Vás objednali lůžkový autobus.

Při nižším počtu přihlášených vypravíme naše 9-místné mikrobusy Mercedes, ve kterých je dostatek místa na nohy i pro ty největší dlouhány

• SÁZAVA - Český Šternberk - loděnice Samba
  • Ústí nad Labem
  • Praha - Opatov
  • České Budějovice
  • další nástupní místa po dohodě
Nocovat budeme v kempech. Italské kempy jsou tradičně na vysoké úrovni, pěkné záchody i sprchy jsou samozřejmostí, ve většině kempů je i síť WiFi. Vzhledem k teplému počasí nepotřebujete nijak dobrý spacák, ale stan by měl odolat dešti (doporučujeme mít dvouplášťový stan).
Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohatá snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Stravování začíná večeří 2. den a končí snídaní 8. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin (a dobrého italského vína) bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou mírně vyšší než v ČR.

• doprava autobusem do Itálie a po Itálii (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
  • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
  • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
  • nocleh v kempu 6x
  • vodácká polopenze 6x
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
  • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 35 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí
  • lanovka na Monte Baldo (15 EUR)
  • jízdenky na veřejnou dopravu případně pronájem kol (5 EUR/4 hodiny) - pokud budete chtít oblast Lago di Garda poznávat individuálně

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.