PRODLOUŽENÝ VÍKEND VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH - Labe, Úpa a Metuje

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
19. - 21. 6. 2020
3 dny
2 180 Kč / 1 730
Mikrobus,Vlastní doprava
Zrušený

Popis zájezdu

 • krásné řeky, které nejsou přeplněny vodáky
 • příjemný proud a peřejky nás čekají na Labi a Úpě
 • romantické meandry a divoká příroda starého koryta řeky Metuje
 • návštěva Ptačího parku

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

V dopoledních hodinách dorazíme k řece Úpě. Rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz - řekneme si něco k pádlování, bezpečnosti a organizaci plavby. 

Na rozpádlování splujeme pohodový, asi 12 dlouhý úsek, který nás překvapí svým příjemným proudem. Kousek před soutokem s Labem plavbu zakončíme, přímo v kempu kde budeme nocovat obě noci. 

2.
den

Druhý den ráno nasedneme do aut a popojedeme na nástup řeky Metuje. Ta si pro nás připravila úzké koryto s prudkými zatáčkami. Časté překážky jako nízké lávky či spadlé stromy a podobně prověří naše vodácké dovednosti, Několikrát se zde řeka rozděluje na nové a staré koryto a opět spojuje, my budeme volit obvykle plavbu romantickým starým korytem. 

Plavbu zakončíme asi 5 km od naše kempu, do kterého se vydáme pešky přes Ptačí park, kde můžeme vidět nejen ledňáčky či volavky, v parku žijí také divocí koně.

3.
den

Poslední den si zabalíme stany a opět se vyvezeme na nástup další řeky, tentokrát poplujeme po Labi. Tento úsek Labe se pyšní příjemně tekoucím proudem a lehce peřejnatými místy, které později vystřídá množství jezů.

Plavbu po Labi nám zpestří několik zajímavých památek. Ve Šporkově Mlýně na jezu se můžeme občerstvit, dále poplujeme kolem barokní památky, Hospitalu v Kuksu či tvrze Hořenice.

Doplujeme až do Jaroměře, odkud se vydáme na cestu domu.

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Splouvané úseky meandrují divokou přírodou, proto zde často potkáme spadlé stromy, které je potřeba podplout,obeplout či přenést. Naši průvodci na začátku zopakují pravidla bezpečnosti na vodě a připomenou všem ovládání kánoe, po celou dobu plavby budou pomáhat na obtížných místech.

Akce je proto vhodná pro všechny, kteří mají alespoň základní zkušenost s ovládáním kánoe, případně i pro rodiny s dětmi (cca od 6 let).

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Na zájezd můžete dorazit vlastní dopravou, je třeba však počítat s tím, že na nástup všech úseků budeme vždy dojíždět. Do Jaroměře, odkud budeme vyjíždět je také možnost vlakové dopravy. Po domluvě vám pomůžeme s převozem aut.

Možnost využít dopravy mikrobuse, cesta tam a zpět plus doprava podél řeky za příplatek 300 Kč. Naše mikrobusy Mercedes Sprinter nabízí dostatek pohodlí a prostoru pro nohy, budeme vyrážet z Českého Šternberka, nabereme vodáky v Praze a poté budeme pokračovat směrem Hradec Králové a Jaroměř - možnost přistoupit po cestě. V případě velkého zájmu může být mikrobus nahrazen autobusem.

 

Místa srazu:
 • Český Šternberk
 • Praha - Opatov
 • ÚPA - Jaroměř
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Ubytováni budeme obě noci v jednom kempu ve vlastních stanech (po předchozí domluvě a dle aktuální obsazenosti lze sjednat ubytování v chatce). Kemp je plně vybaven, wc a sprcha jsou samozřejmostí dále kemp nabízí občerstvení, možnost grilování, sportovní hřiště a koupaliště.

Pokud nemáte vlastní stan, můžete si jej za malý příplatek půjčit od Povody.

Jídlo a pití: snídaně

Na zájezdu pro Vás zajistíme bohatou snídani formou švédských stolů. Ostatní stravování (obědy a svačiny, většinou na vodě) a večeře si zajišťujete sami.

Jelikož vybrané úseky řek nepatří mezi ,vodácké klasiky", na které jsme z Čech zvyklí, kiosek či jiné občerstvení zde obvykle nenajdeme. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi. Večeři si poté lze koupit v kempu či vyrazit na něco dobrého do centra Jaroměře. Budete-li si chtít vařit večeře sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • 2x snídaně
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování (obědy a večeře, snídaně jsou zahrnuty v ceně) 
 • pitný režim apod. 
 • dopravu a přepravu podél vody

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

PLOUČNICE - řeka vodáků romantiků
2 dny
Plastové kanoe
již proběhlo
PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ORLICI - Divoká, Tichá a spojená Orlice
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín
PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ŘEKÁCH JIŽNÍ MORAVY - Morava, Baťův kanál, Jihlava
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
ŘEKY A SKÁLY SEVERNÍCH ČECH - Jizera, Ploučnice, Labe, skalní město Tisá
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
ŘEKY VÝCHODNÍCH ČECH - Orlice, Labe, Úpa a Metuje
7 dní
Plastové kanoe
Snídaně
již proběhlo
MORAVSKÉ ŘEKY A JEJICH ZAJÍMAVOSTI - Morava, Baťův kanál, Dyje - dětská voda
Plastové kanoe
Polopenze
Rodiče s dětmi
V tomto roce nemá termín