OHŘE

1 780 Kč / 1 330
Zrušený

• prodloužený víkend na Ohři - za 4 dny splujeme nejkrásnější část Ohře
  • krásná příroda, historické památky i zajímavé sjízdné jezy
  • hrad Loket, Karlovy Vary, skalní věže Svatošských skal
  • naši vodáčtí průvodci Vás zaškolí a budou se starat o bezpečnost, radit a pomáhat na jezech

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Sejdeme se první den dopoledne v Lokti. Rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz - řekneme si něco k pádlování, bezpečnosti a organizaci plavby. Cílem dnešní etapy jsou Karlovy Vary. Cestou po vodě uvidíme Svatošské skály - působivý „zkamenělý průvod“ bizardních skalních věží vyzývá ke krátkému zastavení. Poté již zakrátko dojedeme do Karlových Varů, kde se utáboříme a vyrazíme na odpolední či večerní procházku městem.

Řeka nás provede lesy až k peřeji Hubertus. Na peřeji Hubertus si "zablbneme" v lodích (kdo chce, může cvičit náklony, přejíždění proudu a další vodácké dovednosti), o kus dál na Dubině v hospůdce U Dvořáků si dáme něco dobrého k jídlu a u chátrajících lázní Kyselka se napijeme z Ottova pramene. Odtud už je to jen kousek do kempu "Na špici" v Radešově, kde přenocujeme.
Radošově proplujeme pod krytým dřevěným mostem a zastavíme u jezu. Jez musíme přenést, protože patří mezi ty nebezpečné! Zde si řekneme něco o nebezpečných jezech a bezpečnosti na vodě. Příjemně tekoucí řeka nás donese až do Velichova, kde si zajdeme na oběd do hospůdky U Lípy. Odtud už to je jenom kousek do Vojkovic, cíle dnešní etapy.
Vojkovic doplujeme k novému jezu u mlýna v Jakubově, kde můžeme obdivovat zachovalé mlýnské kolo. Řeka stále svižně teče a rychle nás dopraví do Stráže nad Ohří, kde si uděláme zastávku na oběd. Odpoledne nás pak čeká posledních pár kilometrů do Perštejna, kde ukončíme naše putování po Ohři, rozloučíme se a vyrazíme k domovům.

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná i pro začátečníky.

Do Lokte jezdí pravidelné vlakové spojení, nebo můžete přijet autem. Z Perštejna (neplést s Pernštejnem na Moravě), kde budeme končit, je možné odjet buď vlakem nebo autobusem.

Po domluvě převezeme řidiče na konci akce zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

• Ohře_Loket u nádraží (fotbalové hřiště)
Ubytování: kemp
Vodácká tábořiště a kempy na Ohři jsou na dobré úrovni, bohužel bývají občas přeplněná. Vybíráme ale kempy, ve kterých očekáváme větší pohodu a klid. Ve vybraných kempech najdeme dobré sociální zařízení (záchody, sprchy) i kiosek nebo hospůdku.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo hospůdka. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách.

Nákup potravin bude možný každý den - vždy je poblíž kempu i nějaký obchod.

• pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
  • služby vodáckého průvodce na vodě
  • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
  • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
  • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
  • poplatky za kempování
  • pitný režim apod.