OHŘE - 7 dní

Termín Základní cena / Dětská cena Doprava Objednat
11.08.2018 - 17.08.2018
1890Kč / 1490Kč Akce pro rodiny s dětmi!, Doprava vlastní objednat

 • krásná příroda, historické památky i zajímavé sjízdné jezy
 • hrad Loket, Karlovy Vary, skalní věže Svatošských skal
 • peřej Hubertus
 • naši vodáčtí průvodci Vás zaškolí a po celý týden se budou starat o bezpečnost, radit a pomáhat na jezech
 • i pro začátečníky a rodiny s dětmi 

Program

Sobota: Sejdeme se v podvečer na vodáckém tábořišti Šabina (mapka zde). Zde budeme tábořit dvě noci. Večer u ohně nebo v místním kiosku se seznámíme a povíme si, co nás celý týden čeká.
   
Neděle: Stany necháme stát a vyjedeme vlakem proti proudu do Nebanic. Zde si rozdáme lodě, pádla, vesty a barely, nováčky naučíme všem vodáckým dovednostem, které budou moci pilně trénovat po zbytek týdne; zkušeným vodákům jenom připomeneme pravidla bezpečnosti na vodě. Potom se vydáme po proudu řeky, která meandruje divokou přírodou až do Šabiny (14 km). Na oběd zastavíme v Kynšperku nad Ohří.

Pondělí: Zabalíme věci, naložíme naše doprovodné auto a vydáme se po proudu do královského města Loket. Řeka nás zavede do města Sokolov, kde si uděláme pauzu na oběd a doplníme zásoby. Dále proplujeme pod vyhlášeným Loketským obloukem,  sjedeme 3 jezy a po chvilce doplujeme do kempu kousek za Loktem, kde se utáboříme. 

Úterý: Ráno vyrazíme na prohlídku městečka i hradu Loket. Cílem dnešní etapy jsou Karlovy Vary. Cestou po vodě nás čeká národní přírodní památka – Svatošské skály. Působivý „zkamenělý průvod“ bizardních skalních věží vyzývá ke krátkému zastavení. Poté již zakrátko dojedeme do Karlových Varů, kde se utáboříme a vyrazíme na odpolední či večerní procházku městem.

Středa: Řeka nás provede lesy až k peřeji Hubertus. Na peřeji Hubertus si "zablbneme" v lodích (kdo chce, může cvičit náklony, přejíždění proudu), o kus dál na Dubině v hospůdce U Dvořáků si dáme něco dobrého k jídlu a u chátrajících lázní Kyselka se napijeme z Ottova pramene. Odtud už je to jen kousek do kempu "Na špici" v Radešově, kde přenocujeme.

Čtvrtek: V Radošově proplujeme pod krytým dřevěným mostem a zastavíme u jezu. Jez musíme přenést, protože patří mezi ty nebezpečné, ale alespoň si zde řekneme něco o nebezpečných jezech a bezpečnosti na vodě. Příjemně tekoucí řeka nás donese až do Velichova, kde si zajdeme na oběd. Odtud už to je jenom kousek do Vojkovic, cíle dnešní etapy.

Pátek: Z Vojkovic doplujeme k novému jezu u mlýna v Jakubově, kde můžeme obdivovat zachovalé mlýnské kolo. Řeka stále svižně teče a rychle nás dopraví do Stráže nad Ohří, kde si uděláme zastávku na oběd. Odpoledne nás pak čeká posledních pár kilometrů do Perštejna, kde ukončíme naše putování po Ohři, rozloučíme se a vyrazíme k domovům. 

Řidiče odvezeme zpět k jejich autům, kdo chce, může ještě přenocovat v kempu v Perštejně do soboty. 

Náročnost: nízká

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (od 3 let).

Ubytování

Vodácká tábořiště a kempy na Ohři jsou na dobré úrovni, bohužel bývají občas přeplněná. Vybíráme ale kempy, ve kterých očekáváme větší pohodu a klid. Ve většině kempů (s výjimkou Šabiny) najdeme dobré sociální zařízení (záchody, sprchy) i kiosek nebo hospůdku. 

Jídlo a pití

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo hospůdka. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách. 

Případné nákupy potravin jsou možné každý den - téměř vždy je poblíž kempu i nějaký obchod. 

Doprava: vlastní

Do Šabiny jezdí pravidelné vlakové spojení, zastávka se jmenuje Dasnice. Z Perštejna (neplést s Pernštejnem na Moravě), kde budeme končit, je možné odjet buď vlakem nebo autobusem. Po domluvě převezeme řidiče na konci týdne zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

Cena akce zahrnuje

 • zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)


V ceně akce nejsou:

 • poplatky za kempování
 • stravování
 • pitný režim apod. 


Pozor!!! Tento program se může se měnit s ohledem na aktuální stav řeky, hospod, tábořišť a přání účastníků.

Vodácká dovolená na řece Ohře Vodácká dovolená na řece Ohře - Sokol se zase válí :-) Vodácká dovolená na řece Ohře - hurá, jsme suší :-) Vodácká dovolená na řece Ohře - Ostravaci na Ohři Vodácká dovolená na řece Ohře - vor nad obávanou cvičnou peřejí Hubertus Vodácká dovolená na řece Ohře - Svatošské skály

Vstup do Fotogalerie

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2019 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance