OHŘE - 7 dní

Termín Základní cena / Dětská cena Doprava Objednat
20.07.2019 - 26.07.2019
1890Kč / 1490Kč Akce pro rodiny s dětmi!, Doprava vlastní obsazeno

 • krásná příroda, historické památky i zajímavé sjízdné jezy
 • hrad Loket, Karlovy Vary, skalní věže Svatošských skal
 • peřej Hubertus
 • naši vodáčtí průvodci Vás zaškolí a po celý týden se budou starat o bezpečnost, radit a pomáhat na jezech
 • i pro začátečníky a rodiny s dětmi 

Program

Sobota: Sejdeme se v podvečer na vodáckém tábořišti U PirátaKynšperku n/Ohří (mapka zde). Zde budeme tábořit dvě noci. Večer u ohně nebo v místním kiosku se seznámíme a povíme si, co nás celý týden čeká.
   
Neděle: Stany necháme stát a vyjedeme vlakem proti proudu do Tršnice, kde je i malé občerstvení. Zde si rozdáme lodě, pádla, vesty a barely, nováčky naučíme všem vodáckým dovednostem, které budou moci pilně trénovat po zbytek týdne. Zkušeným vodákům jenom připomeneme pravidla bezpečnosti na vodě. Potom se vydáme po proudu řeky, která meandruje divokou přírodou zpět do Kynšperku n/Ohří (15 km). Podél řeky nebude možnost již žádného občerstvení, tak si přibalíme svačiny s sebou. 

Pondělí: Zabalíme věci, naložíme naše doprovodné auto a vydáme se po proudu do průmyslového města Sokolov, kde budeme dnes nocovat v kempu na začátku města. Během plavby se zastavíme v Šabině, kde si dáme oběd v místní hospůdce. V Sokolově bude možnost doplnit zásoby. 

Úterý: Dnešní plavba nás zavede do královského města Loket. Mírně tekoucí řeka nás pomalu donese až do Lokte, kde proplujeme pod vyhlášeným Loketským obloukem,  sjedeme 3 jezy a po chvilce doplujeme do kempu kousek za Loktem, kde se utáboříme. Jelikož doplujeme brzy, vyrazíme k prohlídce městečka a hradu.

Středa: Cílem dnešní etapy jsou Karlovy Vary. Cestou po vodě nás čeká národní přírodní památka – Svatošské skály. Působivý „zkamenělý průvod“ bizardních skalních věží vyzývá ke krátkému zastavení. Zde si dáme oběd v místní restauraci. Poté již zakrátko dojedeme do Karlových Varů, kde se utáboříme a vyrazíme na odpolední či večerní procházku městem. 

Čtvrtek:  Řeka nás provede lesy až k peřeji HubertusNa peřeji Hubertus si "zablbneme" v lodích (kdo chce, může cvičit náklony, přejíždění proudu a další vodácké dovednosti), o kus dál na Dubině v hospůdce U Dvořáků si dáme něco dobrého k jídlu a u chátrajících lázní Kyselka se napijeme z Ottova pramene. Odtud už je to jen kousek do kempu "Na špici" v Radošově, kde přenocujeme.

Pátek: V Radošově proplujeme pod krytým dřevěným mostem a zastavíme u jezu. Jez musíme přenést, protože patří mezi ty nebezpečné, ale alespoň si zde řekneme něco o nebezpečných jezech a bezpečnosti na jezech. Příjemně tekoucí řeka nás donese až do Velichova, kde si zajdeme na oběd. Odtud už to je jenom kousek do Vojkovic, kde ukončíme naše putování po Ohři, rozloučíme se a vyrazíme k domovům. 

Řidiče odvezeme zpět k jejich autům, kdo chce, může ještě přenocovat v kempu ve Vojkovicích do soboty. 

 

Náročnost: nízká

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (od 3 let).

Ubytování

Vodácká tábořiště a kempy na Ohři jsou na dobré úrovni, bohužel bývají občas přeplněná. Vybíráme ale kempy, ve kterých očekáváme větší pohodu a klid. Ve většině kempů najdeme dobré sociální zařízení (záchody, sprchy) i kiosek nebo hospůdku. 

Jídlo a pití

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo hospůdka. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách. 

Případné nákupy potravin jsou možné každý den - téměř vždy je poblíž kempu i nějaký obchod. 

Doprava: vlastní

Do Kynšperku jezdí pravidelné vlakové spojení, zastávka se jmenuje Kynšperk n/Ohří. Z Vojkovic, kde budeme končit, je možné odjet buď vlakem nebo autobusem. Po domluvě převezeme řidiče na konci týdne zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

Cena akce zahrnuje

 • zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)


V ceně akce nejsou:

 • poplatky za kempování
 • stravování
 • pitný režim apod. 


Pozor!!! Tento program se může se měnit s ohledem na aktuální stav řeky, hospod, tábořišť a přání účastníků.

Vodácká dovolená na řece Ohře Vodácká dovolená na řece Ohře - Sokol se zase válí :-) Vodácká dovolená na řece Ohře - hurá, jsme suší :-) Vodácká dovolená na řece Ohře - Ostravaci na Ohři Vodácká dovolená na řece Ohře - vor nad obávanou cvičnou peřejí Hubertus Vodácká dovolená na řece Ohře - Svatošské skály

Vstup do Fotogalerie

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Nejnovější v poradně

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2019 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance