V zahraničí na vodu

ALBÁNIE - pro zkušené vodáky - na barakách - 11 dní

albania Vjosa river 2008Albánie je tajným turistickým klenotem Evropy. Nabízí  parádní řeky, rozeklané hory, historická města, dobré jídlo i pití a usměvavé a milé lidi. Teplé počasí jenom přispívá k vodácké pohodě. Vzhledem k tomu, že turistika je zde stále v plenkách a služby nejsou příliš rozvinuté, je každá výprava do Albánie takovou malou dobrodružnou expedicí. Také je třeba počítat s menším pohodlím a větší náročností celé akce, než je běžné.

Naším hlavním cílem budou Albánské řeky. Pokud bude příznivý vodní stav, tak si zapádlujeme na OsumuVjose, Valboně a Drinu. Cestou splujeme řeku Morača v Černé Hoře.

Více k akci ALBÁNIE - pro zkušené vodáky - na barakách - 11 dní najdete zde

BOSNA, HERCEGOVINA A TARA V ČERNÉ HOŘE - pro zkušené vodáky - na barakách - 10 dní

bosna vodacky zajezd strbacki buk

V Bosně a Hercegovině budeme splouvat řeky, které patří mezi ty nejzajímavější a nejkrásnější v Evropě - na řece Uně nasedneme na vodu pod majestátním 17-metrovým vodopádem Strbački Buk. Ještě vyšší „městský“ vodopád (20 metrů) budeme obdivovat ve městě JajceKaňon Tjesno na řece Vrbas je každoročně dějištěm raftových a kajakářských závodů, my si jeho peřeje vyzkoušíme také. Na Neretvě poplujeme úzkým a hlubokým kaňonem - po obou stranách se skály zvedají do výšky přímo z vodní hladiny. Do zájezdu jsme letos přidali asi nejznámější řeku Balkánu - dvoudenní expediční splutí kaňonu Tary.

Více k akci BOSNA, HERCEGOVINA A TARA V ČERNÉ HOŘE - pro zkušené vodáky - na barakách - 10 dní najdete zde

FRANCIE - pohodově na kanoích (i pro začátečníky) - 9 dní

Vodácký zájezd Francie

 • pohodový vodácký zájezd po nejkrásnějších řekách Provence
 • řeky Ardeche (skalní most Pont d’Arc), Gardon (římský akvadukt Pont du Gard), Drôme a Sorgue (nejsilnější pramen Francie)
 • ochutnávka vín u malého vinaře
 • 2 dny u moře
Více k akci FRANCIE - pohodově na kanoích (i pro začátečníky) - 9 dní najdete zde

CHORVATSKO s koupáním v moři - na barakách (i pro začátečníky) - s polopenzí - 10 dní

Nejkrásnější řeky ChorvatskaChorvatské řeky jsou rájem pro každého vodáka. Menší i větší stupně a jiné vodácké lahůdky se střídají s tůněmi jako stvořenými ke koupání. Vodopády si nemusíme jenom fotit – pod některými se dá i plavat. A to vše stranou od davů turistů, kteří se tísní na plážích nebo na dřevených chodníčcích v Chorvatských národních parcích. Na Chorvatských řekách budeme totiž až na malé výjimky sami. A aby se nám sladká voda neomrzela, strávíme den nebo dva u moře. 

Více k akci CHORVATSKO s koupáním v moři - na barakách (i pro začátečníky) - s polopenzí - 10 dní najdete zde

CHORVATSKO s koupáním v moři - na barakách (i pro začátečníky) - s polopenzí - 9 dní

 • vodácká polopenze
 • chorvatské řeky jsou rájem vodáků - průzračné řeky, vodopády i menší travertinové stupně
 • spousta koupání v řekách i u moře
 • stabilní nafukovací kanoe Baraka - zájezd vhodný i pro začátečníky!
Více k akci CHORVATSKO s koupáním v moři - na barakách (i pro začátečníky) - s polopenzí - 9 dní najdete zde

SLOVINSKO a CHORVATSK0 - na barakách - 5 dní (prodloužený víkend)

chorvatsko vodácký zájezd

 • prodloužený víkend na krasových řekách
 • řeky Krka a Sáva ve Slovinsku, řeka Mrežnice a Korana v Chorvatsku
 • průzračná voda, travertinové stupně, malé i větší vodopády
 • krásné počasí a koupání do sytosti
Více k akci SLOVINSKO a CHORVATSK0 - na barakách - 5 dní (prodloužený víkend) najdete zde

ITÁLIE - krásně tekoucí řeky a koupání na Lago di Garda - na barakách - 10 dní

 • pohodové řeky severní Itálie
 • 3 noci u Lago di Garda
 • řeky se svižným proudem, nezáludnými peřeji a se spoustou příležitostí ke koupání
 • Fella, Tagliamento, přirodní rezervace údolí Celliny, Piava, Brenta a Sarca

Budeme splouvat pohodové řeky severní Itálie a vše zakončíme odpočinkem a koupáním u Lago di Garda. Italské řeky se vyznačují svižným proudem, štěrkovými plážemi s možností koupání a překrásnými  výhledy na okolní hory. Zájezd je vhodný pro všechny vodáky, nejsou potřeba žádné zvláštní vodácké dovednosti a díky malé vzdálenosti z ČR nebudou ani autobusové přejezdy příliš dlouhé. 

Více k akci ITÁLIE - krásně tekoucí řeky a koupání na Lago di Garda - na barakách - 10 dní najdete zde

ITÁLIE - na barakách - 5 dní (prodloužený víkend)

Itálie - vodácký zájezdPět překrásných řeky italských Alp za prodloužený víkend - Fella a Tagliamento, Cellina, Piava a Rienza. 

Vodácky zájezd není nijak náročný a je vhodný pro mírně pokročilé vodáky, nebo i začátečníky se zkušeným kormidelníkem. Kdo by si netroufal na nejtěžší řeku zájezdu (Piavu) nebo chtěl prostě jen jeden odpočívat, může strávit den koupáním v horském jezeře Lago di Cadaro

Poplujeme na stabilních nafukovacích Baraka. 

Více k akci ITÁLIE - na barakách - 5 dní (prodloužený víkend) najdete zde

RAKOUSKO - Möll, Gail, Isel, Dráva - pro pokročilé vodáky - na barakách - 5 dní

Intenzivní výlet na toky "velkých Alp" pro pokročilé vodáky. Akce na prodloužený víkend. Poplujeme na barakách, první řeka Möll je snadnější (WW2) na rozpádlování, náročnost postupně stupňujeme přes romantickou horskou říčku Gail (gail znamená v němčině krásný, skvělý) až ke zlatému hřebu zájezdu - vodnaté řece Isel se silným proudem a velkými vlnami (WW3), poslední den na rozloučenou splujeme technickou Drávu a poté již rychle k domovu - do Prahy dorazíme před půlnocí. 

Více k akci RAKOUSKO - Möll, Gail, Isel, Dráva - pro pokročilé vodáky - na barakách - 5 dní najdete zde

RAKOUSKO - Salza a Steyr - pro mírně pokročilé vodáky - na barakách - 4 dny

Salza_Steyer_titleV čistých údolích pod mohutnými štíty rakouských Alp tečou divoké řeky, které vodákům nedávají spát. Společně vyrazíme na řeku Salzu, na kterou se dá jezdit znovu a znovu a vždy nám připraví nové zážítky. Začneme jednodušší vrchní soutěskou, kde se rozpádlujeme. Druhý den nás čeká úsek z Wildalpenu do Palfau, kde jsou již náročnější peřeje. Salza má tu výhodu, že pod každou peřejí na nás čeká laguna, ve které se v případě zvrhnutí odlovíme.

Poslední den prodlouženého víkendu splujeme ještě řeku Steyr. Divoké peřeje, okolní zalesněné údolí a průzračná voda řadí tuto řeku mezi perly rakouských řek. 

Více k akci RAKOUSKO - Salza a Steyr - pro mírně pokročilé vodáky - na barakách - 4 dny najdete zde

RUMUNSKO - skutečný balkán pro dobrodruhy - na kanoích - 10 dní

Rumunsko - řeka Bistrita Aurie

Dávno zapomenutá jména řek: Bistrita Aurie, Aries, Crisul Repede. To jsou řeky, na které jezdili za minulého režimu čeští vodáci, které to už doma nebavilo a na západ nesměli. Nyní je spolu můžeme objevovat znovu. Jedná se o nenáročné řeky, které stále příjemně tečou a není na nich mnoho jezů. Z našich kanoí budeme pozorovat život severního Balkánu. Uvidíme tažné koně a osly i stáda oveček s ovčáky na úbočí karpatských kopců. Mimo vodu prozkoumáme jeskyni s ponornou řekou Huda Lui Papara a navštívíme Râmetský klášter. Pokud chcete zastihnout Rumunsko v této podobě, dříve než se přiblíží západní Evropě a ztratí své jedinečné kouzlo, pojeďte s námi nyní.

Více k akci RUMUNSKO - skutečný balkán pro dobrodruhy - na kanoích - 10 dní najdete zde

SLOVENSKO - Tatranský okruh - pro pokročilé vodáky - na barakách nebo raftu - 5 dní

Tatranský okruh je vodácká klasika, kam čeští vodáci vyráží na jarní rozcvičení před vodáckou sezonou téměř od nepaměti. Pod štíty Tater splujeme během 4 dnů 4 středně náročné řeky: Čierný Váh, Belou, Dunajec a Bialku. Ubytováni budeme postupně ve 2 kempech (vždy 2 noci v jednom kempu), po předchozím objednání možnost ubytování v chatičkách. 

Více k akci SLOVENSKO - Tatranský okruh - pro pokročilé vodáky - na barakách nebo raftu - 5 dní najdete zde

VELKÝ VODÁCKÝ OKRUH BALKÁNEM - Albánie, Bosna, Černá Hora, Chorvatsko - pro zkušené - baraky - 17 dní

To nejlepší z balkánských řek - řeky Albánie, Bosny, Černé hory a Chorvatska. Máme na to dva týdny, takže budeme mít dostatek času nejen na všechny řeky, které jsme pro vás naplánovali, ale také na místní pamětihodnosti, přírodní zajímavosti a dobroty balkánské kuchyně. Cestovat budeme mikrobusem, který nás doveze i na místa, kam bychom se autobusem nedostali. Takže pokud máte v létě 2 týdny čas, tento zájezd nemůžete vynechat.

Více k akci VELKÝ VODÁCKÝ OKRUH BALKÁNEM - Albánie, Bosna, Černá Hora, Chorvatsko - pro zkušené - baraky - 17 dní najdete zde

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2018 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky Kontakt
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Kemp Horka Koloběžky - půjčovna

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance