OTAVA - 5 dní

Termín Základní cena / Dětská cena Doprava Objednat
14.08.2019 - 18.08.2019
1690Kč / 1090Kč Doprava vlastní objednat

 • čistá a průzračná voda, Otava vzniká soutokem říček Vydry a Křemelné v srdci Šumavy
 • mnoho sjízdných jezů, cvičná peřej ve Strakonicích = zábava i trocha adrenalinu na vodě
 • pěkné okolí řeky, historické i technické zajímavosti
 • vhodné i pro začátečníky, po rodiny s dětmi - naši průvodci Vás zaškolí, poradí a pomůžou na jezech

Program

1. den: Sejdeme se v 11 hodin na loděnici Půjčovny lodí Samba v Sušici, která je na ulici Pražská, u vjezdu do kempu pro auta. Auto můžete zaparkovat přímo u loděnice, pokud přijedete vlakem, od nádraží projdete skrz kemp k řece a po proudu řeky ca. 500 metrů dojdete na loděnici. 

Rozdělíme vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz jízdy v kanoích. Nováčky naučíme základním vodáckým dovednostem, které budou moci pilně trénovat po zbytek týdne, zkušeným vodákům připomeneme zásady bezpečnosti na vodě. Hned na úvod nás pohoupe pěkná šlajsna sušického jezu a poté nás svižně proudící řeka Otava odnese pod největší  zříceninu v Čechách – hrad Rabí. Zde zastavíme na oběd a návštěvu hradu. Odpoledne budeme pokračovat v plavbě až do města Velké Hydčice, kde se ubytujeme v kempu. 


2. den: Dnešní etapa nás zavede do Horažďovic, kde můžeme zastavit na krátkou prohlídku města a poté budeme pokračovat do Střelských Hoštic a dále do Katovic, kde zakempujeme. Během dnešní etapy nás čeká větší množství jezů, většinu z nich sjedeme, a u těch nesjízdných si vysvětlíme, proč jsou některé jezy nebezpečné a jak to poznat. Ve Střelských Hošticích, kde zastavíme na oběd, můžeme navštívit muzeum vorařství a odpoledne uděláme ještě krátkou odbočku po souši za kamenným Žižkovým mostem, který se dříve klenul přes staré koryto řeky Otavy a dnes stojí na suchu. Odpoledne dorazíme do pěkného kempu v Katovicích

3. den: Než doplujeme do města Strakonice, čeká nás krátká slalomová trať. I začátečníci tuto peřej po tréninku předchozích dní jistě sjedou s prstem v nose. Po levici mineme strakonický pivovar a zastavíme nad nebezpečným Pětikolským jezem ve Strakonicích, kde si uděláme pauzu na oběd. Pod Strakonicemi se řeka Otava uklidňuje a pomalu meandruje až na tábořiště Slaník, kde si dáme pivo točené do "mražených půllitrů". Poté doplujeme do kempu Štěkeň, kde budeme dnes tábořit.

4. den: Po překonání několika jezů doplujeme do Žižkovy Sudoměře, kde zajdeme na oběd do místní rodinné hospůdky. Hned po obědě pro nás řeka Otava připravila prověrku našich dovedností v podobě dvousetmetrové peřejky. Zanedlouho poté doplujeme k soutoku Otavy s Blanicí a to znamená, že jsme ve Švejkově Putimi, kde se utáboříme.

5. den: Z Putimi doplujeme za dopoledne do historického města Písku, kde naši plavbu ukončíme. Rozloučíme se a vyrazíme k domovům.

Doporučujeme před odjezdem nevynechat prohlídku města Písku, ve kterém kromě nejstaršího kamenného mostu v ČR najdete každé léto i sochy z Písku. 

Ubytování

Vodácká tábořiště na Otavě nejsou tak luxusní, jako třeba na Vltavě, ale pro běžné potřeby vodáka jsou dostačující. Všechny kempy, kde budeme nocovat, nabízí splachovací záchody i teplou sprchu.Na své si přijdou sportovci, kteří si mohou v kempech zahrát třeba volejbal nebo nohejbal.

Jídlo a pití

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením, v některých kempech dokonce opravdu dobře vaří (za všechny můžeme doporučit třeba Katovice - Otavský Ráj, kde si dáte dobrou večeři i snídani). Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách. 

Případné nákupy potravin jsou možné každý den - vždy je poblíž kempu i nějaký obchod. 

Doprava: vlastní

Doprava účastníků na začátek akce do Sušice a zpět z Písku je možná buď vlastními auty (parkování v kempu v Sušici je možné za malý poplatek), nebo vlakem, případně autobusem. Po domluvě převezeme řidiče na konci akce zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

Cena akce zahrnuje

 • zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, do každé kanoe malý barel na drobnosti)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • zajistíme lavičky k ohni, sekera, pila, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)

V ceně akce nejsou poplatky za kempování ani stravování.

POZOR: Tento program se může se měnit dle stavu vody, počasí či přání a nálady účastníků.

reka Otava - jez svate pole reka Otava - steken reka Otava - u velkych hydcic reka Otava - strelske hostice reka Otava - u ohne reka Otava - strakonice

Vstup do Fotogalerie

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Nejnovější v poradně

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2019 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance