O Povodě

Vodácká cestovní kancelář POVODA, to je především parta nadšených vodáků, kteří za vodou cestují všude po Evropě (a občas i po světě). Z řek, které potkáme na našich cestách, vybíráme ty nejzajímavější a zařazujeme je do programu našich vodáckých zájezdů.

První auto vodácké cestovky Povoda

Historie vodácké cestovky POVODY podle Aničky - zakladatelky a spolumajitelky

POVODU jsme s mým mužem Honzou založili v roce 2006. Chtěli jsme trávit co nejvíce času u vody a v přírodě, s fajn lidmi, což vodáci většinou jsou.

Začínali jsme s jedním autem - pověstným VW T3 zvaným "Čochtánek" - a s legračním přívěsem na lodě přestavěným snad z nejmenšího (a hlavně nejlevnějšího) vleku, který se dal tehdy koupit. Objížděli jsme české řeky. Hned první akce skončila neslavně - školní vodácký kurz na Berounce provázela nepřízeň počasí, která vyvrcholila tím, že v Berouně se voda vylila z koryta a zaplavila celý kemp až na pár ostrůvků, kde jsme se tísnili s dětmi. Pamatuji se, že děti psaly domů rodičům SMS "Jsme celí mokří, na prstech se nám dělají varhánky :(" Další průšvihy nás to léto naštěstí nečekaly a mnoho z těch, kteří tuto sezonu s námi zažili, jezdí na vodu s Povodou doteď. 

Druhý rok jsme přidali zájezdy na slovenskou řeku Hron, měli jsme štěstí na pěknou vodu i počasí a od té doby patří Hron mezi naše nejoblíbenější řeky. Taky jsme se seznámili s Tondou Železným a s jeho loděmi Samba, které se nám zalíbily svojí stabilitou a perfektním zpracováním. Od té doby se jich držíme a jsme spokojeni. 

V roce 2008 jsme založili Půjčovnu lodí Samba. Půjčovna měla být hlavně takový doplněk cestovky, pár lodí v záloze, které se budou půjčovat na Sázavě. Samba se ale ukázala býti Otesánkem, během let se rozrostla a nyní půjčuje lodě nejen na Sázavě, ale i na Otavě, Ohři a Lužnici. S heslem "Vodáci pro vodáky" nabízí Samba přátelské služby vysoké kvality. 

Náš historicky první autobusový zájezd se konal v roce 2009 a mířil do Rumunska. Také jsme v tom roce vyrazili na průzkum na chorvatské řeky. Strávili jsme zde krásných čtvrtnáct dní a kromě toho, že jsme byli okouzleni chorvatskými řekami, tak jsme se stali mistry v prozkoumávání slepých uliček - Jára Cimrman by nám mohl závidět: Hledajíce sjízdné úseky řek, přepádlovali jsme několik přehrad, nebo jsme celý den jezdili autem kolem chorvatské řeky Krky a hledali jsme na ní sjízdný úsek. Až později jsme zjistili, že vodáci jezdí na slovinskou Krku, což je úplně někde jinde.   Za tu dobu s námi byly na vodě stovky klientů, mnoho z nich s námi jezdí opakovaně a stali se i našimi kamarády. Přidejte se do naší vodácké komunity i Vy. 

Náš cíl

Věříme, že dovolená je od toho, abyste si odpočinuli, abyste něco zažili, abyste měli na co vzpomínat a také abyste se na ni mohli příští rok zase těšit.

Společně s našimi skvělými vodáckými instruktory a průvodci se snažíme každoročně "zařídit" pohodové vodácké zážitky pro všechny naše klienty. 

Bezpečnost

Vodáctví je v Česku národní sport, což je dobře, ale mnoho vodáků netuší, jaká nebezpečí na vodě hrozí. Bezpečnost na vodě je proto pro nás prioritou číslo jedna.

Naši vodáčtí instruktoři a průvodci s námi spolupracují dlouhodobě, nováčci se rekrutují z řad vedoucích vodáckých oddílů nebo zkušených aktivních vodáků a kajakářů a procházejí náročným výběrem a úvodním školením.

Dále naši vodáčtí instruktoři a průvodci procházejí každoročně školením bezpečnosti na vodě a první pomoci. Absolvují také akreditovaná školení "Instruktor vodní turistiky" a nadstavbové "Cvičitel vodní turistiky", "Záchrana z válce" apod.

Ke své bezpečnosti na našich akcích musíte přispět i vy a to tím, že na vodě budete poslouchat pokynům našich instruktorů a průvodců.

Jaké nabízíme akce?

Jednoduché a levné vodácké akce s vlastní dopravou - po ČR a blízkém okolí

Za bezkonkurenční cenu si užijete vodáckou dovolenou bez stresu a v pohodě. Zajistíme: 

 • zapůjčení lodí, pádel, vest a barelů a jejich dovoz na řeku
 • převoz bagáže z kempu do kempu (už žádné těžké barely nebo každodenní převážení aut)
 • doprovod vodáckého průvodce, který zná řeku, kempy a hospody, poradí a pomůže na jezu a naučí vás mnoho nového (nejen začátečníci, ale i zkušení vodáci se mohou zlepšovat :)
 • na vodu jezdíme v malých skupinách 10-15 lodí
 • v partěe více lidech je i více zábavy

Vše probíhá v pohodě a v klidu: žádné brzké ranní budíčky, zákazy a příkazy, náš průvodce vám prostě poradí, jak jez sjíždět a nebo který jez je nebezpečný, ale nikoho do ničeho nenutí. Stejně tak návštěvy památek jsou dobrovolné.

Tyto akce naleznete na našem webu zde.

Vodácké zájezdy s autobusovou dopravou na nejkrásnější řeky Evropy

Zájezdy v pohodovém duchu pořádáme i na zahraniční řeky. Jezdíme řeky turistické, tedy takové, které můžeme sjíždět v pevných plastových kanoích, nejedná se o žádnou divočinu. Po cestě se kocháme okolní krajinou nebo si užíváme koupání (zvláště v jižních zemích - v Chorvatsku nebo ve Francii). Naši průvodci se starají, abyste dobře našli všechny řeky i kempy, znají řeku a případné nástrahy v ní a v průběhu plavby dbají na bezpečnost.

Vodácké zájezdy s autobusovou dopravou pořádáme například do Chorvatska, Francie, Rumunska, Rakouska nebo Albánie

Akce na míru

Naše cestovka je pořád relativně malá, a tak dokážeme vyjít vstříc i Vašim individuálním přáním. Více zde

Školní akce

V květnu, červnu a září pořádáme vodácké kurzy pro školy. Pomůžeme s plánováním programu, zajistíme doprovod akreditovaných vodáckých instruktorů. Více zde

Firemní akce

Kompletní zajištění firemních akcí na vodě i kolem vody (kola, lanové překážky, orientační závody atd.). Připravíme pro Vás outdoorový program, zajistíme ubytování i stravování dle Vašich požadavků. Firemní akce organizujeme v Posázaví i jinde v ČR. Více zde

většina povodích lodí se sešla v jednom týdnu na vltavě


Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Nejnovější v poradně

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2019 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance