MORAVA - 4 dny

Termín Základní cena / Dětská cena Doprava Objednat
10.08.2019 - 13.08.2019
1490Kč / 1090Kč Doprava vlastní obsazeno

 • krásná příroda v okolí řeky - meandry, slepá ramena, lužní les, možnost potkat bobry, ledňáčka, volavky
 • nejsou zde davy vodáků jako na jiných řekách
 • CHKO Litovelské Pomoraví - původní koryto Moravy nám připraví dobrodružství jako v pralese
 • město Litovel protkané kanály - "Moravské Benátky"

Program

1. den: Sejdeme se nejpozději v 10 hodin dopoledne v kempu „Pískáč” v Postřelmově. Kemp se nachází asi kilometr od vlakového nádraží. GPS:  49°53´58.51" N 16°55´38.2" E

Rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne zaškolení začátečníků. Na rozpádlování si dáme úsek z Postřelmova do Vily Háj. Z počátku teče řeka bystře v kamenitém korytě, postupně se uklidňuje. Na oběd zastavíme ve výborné hospůdce v Leštině a jez Lukavice bude první zkouškou naších vodáckých dovedností. Kemp u Vily Háj nabízí nejen bufet a teplou sprchu, ale je zajímavý sám o sobě. Rozkládá se v zahradě secesní vily (kulturní památky), součástí areálu je i vodní elektrárna.

2. den: Budeme pokračovat po proudu, o cestě zastavíme na koupání v Mohelnické pískovně s čistou a teplou vodou a proplujeme náhonemna jehož vyústění je jednoduchá slalomka. Na oběd zastavíme na Nových Mlýnech. Odpoledne vplujeme do CHKO Litovelské Pomoraví, na začátku nás čeká jediný jez - Templ - a potom již vplujeme do nedotknuté moravské divočiny. Nocovat budeme ve velice pěkně vybaveném kempu v Litovli

3. den: Dopoledne strávíme v Litovli, která se rozkládá na 7 ramenech řeky Moravy a tak bývá někdy nazývána "Moravské Benátky". Můžete vyrazit do města, na místní koupaliště nebo strávit dopoledne v dětském zábavním parku, který patří ke kempu (aquazorbing, šlapací čtyřkolky atd.) Odpoledne poplujeme původním korytem Moravy skrz CHKO Litovelské Pomoraví(v období od 1.4. do 31.7. není plavba povolená, z Litovle do Hynkova poplujeme Malou vodou). Morava se zde kroutí, vytváří slepá ramena i mokřady. Oblast je chráněná především jako hnízdiště ptáků. Do našeho cíle v Hynkově nás čekají už jenom voda, stojící i padlé stromy, bobři, ledňáčci...Těsně před cílem nás pohoupe peřej v Hynkově a pak už se usídlíme ve mlýně s dobrým pivem a ještě lepší udírnou.

4. den nás čeká cesta romantickým Mlýnským náhonem do Olomouce. Užijeme si meandry a také neobvyklý "výhled" z vysoko položeného náhonu. V Olomouci končí naše plavba, rozloučíme se a vyrazíme k domovu.

Kdo chce, může ještě přenocovat v kempu v Olomouci do druhého dne.  

Ubytování

Morava leží stranou pozornosti hord vodáků, což je na jednu stranu krásné, ale na druhou stranu si to vybírá svoji daň v podobě méně rozvinutých služeb. V posledních letech zde ale došlo k výraznému zlepšení, díky tomu nás každý večer čeká kemp nebo tábořiště s teplou sprchou. 

Jídlo a pití

Stravování je ve Vaší režii. Na obědy budeme většinou zastavovat v nějaké hospůdce po cestě, snídaně a večeře si uvařite v kempu nebo využijete místní hospůdky - ve všech kempech, kde budeme nocovat, je kiosek (1. den na Vile Háj), restaurace (2. den v Litovli) nebo hospoda kousek od kempu (3. den Hynkov).

Možnost doplnit zásoby bude každý den, pokud by nebyl obchod přímo u kempu, kde budeme nocovat, můžete se domluvit s řidičem doprovodného auta, aby nakoupil potřebné přes den. 

Doprava: vlastní

Do Postřelmova je bezproblémový příjezd vlakem, stejně tak odjezd z Olomouce. Pokud přijedete autem, můžete svoje auto po dobu plavby zaparkovat na příjezdové cestě ke kempu v Postřelmově, nebo pro větší bezpečí zanechat v cíli plavby v kempu v Olomouci (za poplatek).

Po domluvě převezeme řidiče na konci akce zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

V ceně akce je

 • zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, do každé kanoe malý barel na drobnosti)
 • přeprava bagáže doprovodným vozidlem po břehu
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)

V ceně akce nejsou poplatky za kempování a stravování.

POZOR: Tento program se může se měnit dle stavu vody, počasí či přání a nálady účastníků.

 

p1060538.jpg p1060488.jpg dsc04351.jpg img_5158.jpg img_5115.jpg p1060399.jpg

Vstup do Fotogalerie

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Nejnovější v poradně

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2019 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance