LUŽNICE - KOŇÁCI - 4 dny

Termín Základní cena / Dětská cena Doprava Objednat
30.07.2018 - 02.08.2018
2750Kč / 2750Kč Akce na klíč, Doprava vlastní objednat

Na horním toku Lužnice a zejména pak na tzv. „Staré řece“ zažijete to, co na jiné české řece zažít nemůžete. Koryto plné zatáček ostrých někdy tak, že uprostřed oblouku nevidíte háčkovi na záda, je po obou březích zarostlé hustým křovím spadajícím až do vody. Občas leží v řece strom, někdy netušíte, jestli za nejbližším křovím jet doleva, nebo doprava. Je to vynikající škola ovládání lodi a někdy i vlastních emocí. Abychom se vyhnuli pádlování přes rybník Rožmberk a následujícímu nepříliš zajímavému úseku do Veselí nad Lužnicí, využijeme tzv. „Novou řeku“ -  umělý kanál vybudovaný v 16. století Jakubem Krčínem z Jelčan. Nová řeka měla odvádět povodňovou vodu z Lužnice do 14 kilometrů vzdálené Nežárky a zabránit tak protržení hráze Rožmberka. Po vodách řeky Nežárky pak proplujeme nepříliš hustě osídlenou krajinou až do Veselí nad Lužnicí, kde se Nežárka stéká s Lužnicí.  

Program

SRAZ: Sejdeme se první den dopoledne v kempu na Majdaleně. Kdo chce, může přijet už předchozí den večer, nejpozději je potřeba dorazit na místo srazu v 11 hodin dopoledne.

1. den: Vlakem vyjedeme proti proudu řeky do Suchdola nad Lužnicí. Rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne zaškolení začátečníků. Poté splujeme krásný meandrující úsek zpět do Majdaleny. Plavbu zakončíme přímo u našich postavených stanů.

2. den: Proplujeme divočinou Staré řeky až do obce Stará Hlína. Odtud se autobusem dopravíme zpátky na tábořiště v Majdaleně. Kdo bude chtít, může cestou navštívit město Třeboň.

3. den: Zboříme stany, naložíme doprovodné vozidlo a po Nové řece zamíříme do kempu Jemčina na Nežárce.

4. den: Ráno si přivstaneme a po hladině Nežárky doplujeme do Veselí nad Lužnicí. Zde plavbu zakončíme, rozloučíme se a vyrazíme ke svým domovům.

Náročnost: nízká

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi.

Ubytování

Kempy na Lužnici jsou "vodácké", žádný zbytečný luxus, ale příjemné je, že nejsou drahé a nebývají přeplněné. 

Jídlo a pití

Stravování je ve Vaší vlastní režii.

Snídaně a večeře: V každém kempu, kde budeme nocovat, je kiosek s občerstvením, výběr jídel bývá ale bohužel omezený. Proto doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit jednoduchou večeři nebo čaj a kávu. 

Obědy: Podél řeky je restaurací pomálu, ale na oběd vždy nějakou příjemnou vesnickou hospůdku najdeme.

Nákup potravin: V Majdaleně, kde budeme první dvě noci je k dispozici i obchod, v Jemčině (poslední noc) obchod není.

Doprava: vlastní

Do Majdaleny se dostanete vlastním autem, vlakem nebo autobusem. Z Veselí nad Lužnicí, kde budeme končit, existuje dobré vlakové a autobusové spojení na Prahu i jinam. Řidiče aut po dohodě převezemena na konci akce zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

Cena akce zahrnuje

 • zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel
 • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)


V ceně akce nejsou:

 • poplatky za kempování
 • stravování
 • pitný režim apod. 

POZOR: Tento program se může se měnit dle stavu vody, počasí či přání a nálady účastníků.

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2018 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance