LUŽNICE - 5 dní

Termín Základní cena / Dětská cena Doprava Objednat
03.08.2019 - 07.08.2019
1690Kč / 1390Kč Akce pro rodiny s dětmi!, Doprava vlastní obsazeno

Na horním toku Lužnice zažijete to, co na jiné české řece zažít nemůžete. Koryto plné zatáček ostrých někdy tak, že uprostřed oblouku nevidíte háčkovi na záda, je po obou březích zarostlé hustým křovím spadajícím až do vody. Občas leží v řece strom, někdy netušíte, jestli za nejbližším křovím jet doleva, nebo doprava. Je to vynikající škola ovládání lodi a někdy i vlastních emocí. Nevynecháme Starou řeku, kdy budeme proplouvat tichým a tajemným lesem až do Staré Hlíny, odkud se vrátíme zpět do kempu Majdalena. Abychom se vyhnuli pádlování přes rybník Rožmberk a následujícímu nepříliš zajímavému úseku do Veselí nad Lužnicí, využijeme tzv. „Novou řeku“ -  umělý kanál vybudovaný v 16. století Jakubem Krčínem z Jelčan. Nová řeka měla odvádět povodňovou vodu z Lužnice do 14 kilometrů vzdálené Nežárky a zabránit tak protržení hráze Rožmberka. Po vodách řeky Nežárky pak proplujeme přes Jemčinu a Hamr, nepříliš hustě osídlenou krajinou, až do Veselí nad Lužnicí. Zde se znovu setkáme s Lužnicí, která je v těchto místech už širokou a línou řekou. Na soutoku také naše putování po Lužnici ukončíme.

Kempy na Lužnici jsou na dobré úrovni a navíc ani nebývají přeplněné. Restaurací a kiosků je podél řeky pomálu, ale na oběd vždy nějakou příjemnou vesnickou hospůdku najdeme. V kempech se pak o občerstvení starají kiosky, takže kdo nechce vařit, nemusí si s sebou brát ani ešus. 

Program

1. den: Dopoledne sraz na vodáckém tábořišti Majdalena (do 10 hod). Vlakem vyjedeme proti proudu řeky do Suchdola nad Lužnicí. Rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne zaškolení začátečníků. Poté splujeme krásný meandrující úsek zpět do Majdaleny. U jezu Pilař, který přeneseme, si uděláme pauzu na oběd v místní hospůdce. Plavbu zakončíme přímo u našich postavených stanů.

2. den:  Dnes nás čeká původní koryto Lužnice- Stará řeka. Stany a ostatní věci zanecháme v kempu. Z kempu je to asi 3 km meandrů, kdy se řeka kroutí jak had, na rozvodí, odkud se vydáme po Staré řece lesem a zapomenutou přírodou do Staré Hlíny. Poté linkovým autobusem a vlakem se vrátíme zpět do kempu Majdalena.

3. den: Ráno se zabalíme a naložíme věci do doprovodného vozidla. Opět překonáme meandry na rozvodí(to už máme natrénované) a poté se vydáme Novou řekou, která se vlévá po 13 km do Nežárky. Po chvilce doplujeme do kempu Jemčina, kde se utáboříme. Během plavby se zastavíme se na oběd v kempu Starý Hamr.

4. den: Klidný tok Nežárky nás zanese do vesnice Hamr, kde dnes přespíme. Během plavby překonáme tři jezy, zajímavé stupínky a u jezu Metel uděláme malou pauzu v místním občerstvení.

5. den:  Dnes nás čeká poslední a kratší etapa do Veselí n/L. Po překonání dvou jezů a doplutí na soutok Nežárky a Lužnice, ukončíme naše vodácké putování po Lužnici.

V CENĚ AKCE JE:

 • zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, malé barely na drobnosti)
 • přeprava bagáže doprovodným vozidlem po břehu během plavby
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)

V ceně akce nejsou:

 • poplatky za kempování
 • stravování
 • pitný režim apod. 


Doprava: Do Majdaleny se dostanete vlakem nebo autobusem. Z Veselí n/L, kde budeme končit, existuje dobré spojení na Prahu i jinam vlakem nebo autobusem. Řidiče aut po dohodě převezeme na konci akce zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

Pozor! Tento program se může se měnit s ohledem na aktuální stav řeky, hospod, tábořišť a přání účastníků.

řeka Lužnice - dovolená na vodě řeka Lužnice - dovolená na vodě - pod Suchdolem řeka Lužnice - dovolená na vodě - musíme už jet domů :-( řeka Lužnice - dovolená na vodě - historický jez Pilař a nad ním Zlatá stoka řeka Lužnice - dovolená na vodě řeka Lužnice - dovolená na vodě - kousek nad Rozvodím mezi Starou řeku a Novou řeku

Vstup do Fotogalerie

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Nejnovější v poradně

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2019 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance