LUŽNICE - 5 dní

Termín Základní cena / Dětská cena Doprava Objednat
04.08.2018 - 08.08.2018
1690Kč / 1390Kč Poslední 4 volná místa!, Akce pro rodiny s dětmi!, Doprava vlastní obsazeno

Na horním toku Lužnice zažijete to, co na jiné české řece zažít nemůžete. Koryto plné zatáček ostrých někdy tak, že uprostřed oblouku nevidíte háčkovi na záda, je po obou březích zarostlé hustým křovím spadajícím až do vody. Občas leží v řece strom, někdy netušíte, jestli za nejbližším křovím jet doleva, nebo doprava. Je to vynikající škola ovládání lodi a někdy i vlastních emocí. Abychom se vyhnuli pádlování přes rybník Rožmberk a následujícímu nepříliš zajímavému úseku do Veselí nad Lužnicí, využijeme tzv. „Novou řeku“ -  umělý kanál vybudovaný v 16. století Jakubem Krčínem z Jelčan. Nová řeka měla odvádět povodňovou vodu z Lužnice do 14 kilometrů vzdálené Nežárky a zabránit tak protržení hráze Rožmberka. Po vodách řeky Nežárky pak proplujeme nepříliš hustě osídlenou krajinou až do Veselí nad Lužnicí. Zde se znovu setkáme s Lužnicí, která je v těchto místech už širokou a línou řekou. Následujících 34 kilometrů by nám kromě nekonečného pádlování nepřineslo žádný vodácký zážitek, proto se přesuneme vlakem přímo do Tábora. Pod Táborem se Lužnice zařezává do hlubokého skalnatého zalesněného údolí plného krásných peřejí, zajímavých jezů a historických a technických památek.

Kempy na Lužnici jsou na dobré úrovni a navíc ani nebývají přeplněné. Restaurací a kiosků je podél řeky pomálu, ale na oběd vždy nějakou příjemnou vesnickou hospůdku najdeme. V kempech se pak o občerstvení starají kiosky, takže kdo nechce vařit, nemusí si s sebou brát ani ešus. 

Program

1. den: Dopoledne sraz na vodáckém tábořišti Majdalena (do 11 hod). Vlakem vyjedeme proti proudu řeky do Suchdola nad Lužnicí. Rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne zaškolení začátečníků. Poté splujeme krásný meandrující úsek zpět do Majdaleny. Plavbu zakončíme přímo u našich postavených stanů.

2. den: Zboříme stany, naložíme doprovodné vozidlo a po Nové řece zamíříme do kempu Jemčina na Nežárce.

3. den: Ráno si přivstaneme a po hladině Nežárky doplujeme do Veselí nad Lužnicí. Odtud se vlakem přesuneme do Tábora do kempu Suchomelův ostrov.

4. den: Dopoledne si necháme trochu času na prohlídku husitského města Tábora. Poté skalnatým údolím plným peřejí doplujeme do country kempu v Bečicích. 

5. den: Splujeme poměrně krátký a nenáročný úsek do Bechyně. Prohlédneme si historické město a po první elektrifikované železniční trati v Čechách se vrátíme zpátky do Tábora. Loučení a odjezd domů.

V CENĚ AKCE JE:

 • zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, malé barely na drobnosti)
 • přeprava bagáže doprovodným vozidlem po břehu během plavby
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)

V ceně akce nejsou:

 • poplatky za kempování
 • stravování
 • pitný režim apod. 


Doprava: Do Majdaleny se dostanete vlakem nebo autobusem. Z Tábora, kde budeme končit, existuje dobré spojení na Prahu i jinam vlakem nebo autobusem. Řidiče aut po dohodě převezemena konci týdne zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

Pozor! Tento program se může se měnit s ohledem na aktuální stav řeky, hospod, tábořišť a přání účastníků.

řeka Lužnice - dovolená na vodě řeka Lužnice - dovolená na vodě - pod Suchdolem řeka Lužnice - dovolená na vodě - musíme už jet domů :-( řeka Lužnice - dovolená na vodě - historický jez Pilař a nad ním Zlatá stoka řeka Lužnice - dovolená na vodě řeka Lužnice - dovolená na vodě - kousek nad Rozvodím mezi Starou řeku a Novou řeku

Vstup do Fotogalerie

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2018 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance