ITÁLIE - tekoucí řeky a Lago di Garda - dětská voda - na barakách - s polopenzí - 9 dní

Termín Základní cena / Dětská cena Doprava Objednat
13.07.2019 - 21.07.2019
10450Kč / 8950Kč Autobus (s lůžkovou úpravou), Vodácká polopenze, Akce pro rodiny s dětmi! obsazeno

 • vodácký zájezd pro rodiny s dětmi
 • rychle tekoucí řeky, průzračná voda, dechberoucí hory v okolí
 • Fella, Tagliamento, přirodní rezervace údolí Celliny, Piava, Brenta a Sarca
 • 3 dny v oblasti Lago di Garda
 • vodácká polopenze
 • Náročnost - střední (stačí běžné vodácké dovednosti, řeky se svižným proudem a nezáludnými peřejemi)

Program:

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách (20:00). Další nástupní místa Hradec Králové, České Budějovice. Noční přejezd lůžkovým autobusem do Itálie.

2. den: Nad ránem dorazíme k řece Felle. Rozdělíme si vodácký materiál, proběhne zaškolení a splujeme 18 km po řece Felle a Tagliamentu (WW1), do kterého se Fella vlévá. Čeká nás příjemný proud ve štěrkovém korytě, výhledy na parádní kopce v okolí i pár snadných peřejek, kde budeme moci procvičovat naše vodácké dovednosti. Po cestě navštívíme malebné městečko Venzone a impozantní bunkr stojící uprostřed řeky. 

3. den: Budeme splouvat říčku Cellinu (15 km WW1-2, 1 místo WW2+). Rychlý proud nás provede zákrutami mezi příkrými horskými stráněmi, na oběd vyrazíme pěšky do bočního kaňonu plného vodopádků.  

4. den: Pěší výlet mezi ostré štíty Dolomit, každý dle své chuti a schopností. Můžete vyšlapat až do výšky 2000 m.n.m nebo se raději pohodlně projít horským údolím a kochat se pohledy vzhůru. 

5. den: Splujeme pohodových 25 km po řece Piavě (WW1). Čeká nás mírný proud bez záludností a mnoho příležitostí ke koupání na štěrkových plážích. Den zakončíme výbornou zmrzlinou v místní mlékárně, můžeme se zde zásobit i výbornými sýry. 

6. den: Řeka Brenta (WW2+) má pro nás připraveny opravdu pěkné i když ne náročné peřeje a jednu slalomovou trať, na které trénují místní kajakáři.

Odpoledne přejedeme do oblasti Lago di Garda. Ubytujeme se na 2 noci v kempu s bazénem v městečku Arco. 

Kdo bude mít v podvečer ještě chuť a sílu, může vyrazit buď k Lago di Garda (koupání v jezeře, procházka po městě Riva del Garda) nebo k menšímu jezeru Tenno (průzračná voda, středověké městečko Canale di Tenno). 

7. den: Výlet lanovkou na Monte Baldo (převýšení 1800m), odkud jsou překrásné výhledy na rozlehlé Lago di Garda. Pěší výlet po hřebeni - každý dle svých možností, můžete vystoupat třeba až na Cima Del Pozzete (2132 m.n.m.). Po návratu z Monte Baldo ještě navštívíme město Malcesine - jedno z nejmalebnějších městeček u jezera.

Alternativně odpočinek v kempu (k dispozici bazén, půjčovna kol, v blízkém městečku Arco stojí za návštěvu pevnost nebo botanická zahrada) nebo individuální výlet k jezeru Lago di Garda (hromadnou dopravou nebo na kole).

8. den: Vyrazíme na řeku Sarca (11 km, WW1), která se vlévá přímo do jezera Lago di Garda. Čeká nás nenáročná plavba s několika sjízdnými jezy, takže se můžeme bez problémů kochat přírodou v okolí. Po doplutí odjezd směr ČR. 

9. den: Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Náročnost zájezdu: STŘEDNÍ

Na tento zájezd potřebujete turistickou znalost ovládání kanoe, hodí se mít opakovanou vícedenní zkušenost s kanoí na českých řekách. Italské řeky mají svižný proud bez větších záludností, pro vodáky-turisty jsou tak vhodné jako první seznámení s rychle tekoucí vodou a jednoduchými peřejemi. 

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka, které se jen tak nepřevrátí. 

Zájezd můžeme doporučit i rodinám s většími dětmi (ca. od 10 let).

Doprava

Pojedeme autobusem s lůžkovou úpravou (sedačky se na dlouhé noční přejezdy upraví na lůžka). Díky tomu se při cestě tam i zpět lépe vyspíte.

V případě, že by se našlo více účastníků, kteří lůžkovou úpravu z nějakého důvodu nechtějí, je možné v části autobusu ponechat přes noc sedačky. 

Ubytování:

Nocovat budeme v kempech. Italské kempy jsou tradičně na vysoké úrovni, pěkné záchody i sprchy jsou samozřejmostí, ve většině kempů je i síť WiFi. Vzhledem k teplému počasí nepotřebujete nijak dobrý spacák, ale stan by měl odolat dešti (doporučujeme mít dvouplášťový stan).

Jídlo a pití: 

Na zájezdě zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohatá snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Stravování začíná večeří 2. den a končí snídaní 8. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin (a dobrého italského vína) bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou mírně vyšší než v ČR.

V ceně zájezdu je:

 • doprava autobusem do Itálie a po Itálii 
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák)
 • nocleh v kempu 6x
 • vodácká polopenze 6x (začíná večeří 2. den a končí snídaní 8. den)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)

V ceně akce není především:

 • cestovní pojištění = pojištění léčebných výloh v zahraničí. Za 35 Kč/den lze k zájezdu objednat cestovní pojištění
 • stravování
 • lanovka na Monte Baldo (15 EUR)
 • jízdenky na veřejnou dopravu případně pronájem kol (5 EUR/4 hodiny) - pokud budete chtít oblast Lago di Garda poznávat individuálně
17_08_18_13_26_16_20170818_132616_dscf8343.jpg p8120795.jpg p8120750.jpg p8120772.jpg p8100709.jpg p8090695.jpg

Vstup do Fotogalerie

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Nejnovější v poradně

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2019 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance