ITÁLIE - krásně tekoucí řeky a koupání na Lago di Garda - na barakách - 10 dní

Termín Základní cena / Dětská cena Doprava Objednat
29.06.2018 - 08.07.2018
9450Kč / 7950Kč Autobus obsazeno
27.07.2018 - 05.08.2018
8950Kč / 7950Kč Autobus objednat

 • nenáročný zájezd vhodný pro všechny vodáky (i pro děti ca. od 10 let)
 • každodenní výhledy na majestátní vápencové štíty Dolomit
 • průzračná voda, příjemný proud, štěrkové pláže, příležitost ke koupání každý den
 • 3 noci u Lago di Garda

Program:

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách (20:00). Další nástupní místa Hradec Králové, České Budějovice. Noční přejezd do Itálie.

2. den: Nad ránem dorazíme k řece Felle. Rozdělíme si vodácký materiál, proběhne zaškolení a splujeme 18 km po řece Felle a Tagliamentu (WW1), do kterého se Fella vlévá. Čeká nás příjemný proud ve štěrkovém korytě, výhledy na parádní kopce v okolí i pár snadných peřejek, kde budeme moci procvičovat naše vodácké dovednosti. Štěrkové pláže kolem řeky zároveň nabízí mnoho příležitostí ke koupání.

Po doplutí se ubytujeme v nedalekém kempu. Večer můžete buď odpočívat v kempu nebo vyrazit na večerní procházku městě Gemona der Friuli, které je vyhlášené výrobou italské šunky.

3. den: Budeme splouvat říčku Cellinu (15 km WW1-2, 1 místo WW2+), která protéká hlubokým vápencovým údolím. Po cestě nás čeká jedna těžší peřej (možno přenést), průzračná voda a nebetyčné skály po obou stranách řeky. Odpoledne přejezd do kempu u horského jezera Lago di Cadore, kde strávíme 2 noci.

4. den: Odpočinek a koupání v kempu, kdo nebude chtít odpočívat, může vyrazit na splutí těžšího úseku řeky Piavy (15 km, WW2-3, po cestě několik těžších peřejí a 1 vodopád).

5. den: Splujeme pohodových 25 km po řece Piavě (WW1). Čeká nás mírný proud bez záludností a mnoho příležitostí ke koupání na štěrkových plážích. Večer přejedeme do kempu u řeky Brenty.

6. den: Řeka Brenta (WW2) má pro nás připraveny opravdu pěkné i když ne náročné peřeje a jednu slalomovou trať, na které trénují místní kajakáři. 6 km dlouhý úsek si možná budete chtít sjet dvakrát. Poté vyrazíme na procházku po městě Bassano del Grappa, historickém městečku s velice zajímavým krytým dřevěným mostem ("rechle"), odkud, jak název napovídá, pochází pálenka grappa. Pozdě večer přejedeme do oblasti Lago di Garda, kde se ubytujeme u městečka Arco v kempu s bazénem  na 3 noci.

7. den: Výlet lanovkou na nejvyšší horu v okolí, Monte Baldo, odkud jsou překrásné výhledy na jezero Lago di Garda. Pěší výlet po hřebeni - každý dle svých možností. Abychom se vyhnuli několikahodinovým frontám na lanovku, budeme na tento výlet vyrážet velmi brzy ráno. Po návratu z Monte Baldo ještě navštívíme město Malcesine - jedno z nejmalebnějších městeček u jezera.

Alternativně odpočinek v kempu (k dispozici bazén, půjčovna kol, v blízkém městečku Arco stojí za návštěvu pevnost nebo botanická zahrada, jezeru Lago di Garda je to ca. 5 km, které můžete ujet na kole nebo autobusem za 1 EUR). 

Pozn. Lanovka na Monte Baldo není v ceně zájezdu, cena 22 EUR (2017). Z důvodu povinného 24-hodinového odpočinku pro řidiče nás autobus doveze ráno k lanovce, ale poté se vrátí do kempu a bude "odpočívat", z Malcesine se do kempu vrátíme veřejným autobusem, který jezdí každou hodinu, cena ca. 3 EUR.

8. den: Vyrazíme na řeku Sarca (11 km, WW1), která se vlévá přímo do jezera Lago di Garda. Čeká nás nenáročná plavba s několika sjízdnými jezy, takže se můžeme bez problémů kochat přírodou v okolí. Odpoledne nám zbude dost času na válení na pláži a koupání.

9. den: Brzy ráno nasedneme do autobusu a pomalu vyrazíme směrem k Česku. Po cestě ještě splujeme řeku Rienzu, úzkou horskou říčku s rychlým proudem, na jejímž konci nás pohoupají pěkné vlny (15 km WW1-2, na konci peřej WW2+).

10. den: V brzkých ranních hodinách příjezd do ČR. 

Náročnost zájezdu: NÍZKÁ

Pro tento zájezd Vám stačí základní znalosti ovládání kanoe. Řeky, na které vyrazíme, sice příjemně tečou, ale nečekají nás na nich žádné větší záludnosti. Díky malé vzdálenost z ČR nejsou ani autobusové přejezdy příliš náročné. Zájezd můžeme doporučit i rodinám s většími dětmi (ca. od 10 let).

Doprava

Do Itálie pojedeme klimatizovaným autobusem 49 míst. Velikost skupiny je omezena na 33 osob, autobus nikdy nejede plný a při cestě tak máte větší pohodlí. 

Ubytování:

Nocovat budeme v kempech. Italské kempy mají dobrou kvalitu, záchody i sprchy jsou samozřejmostí, ve většině kempů je i síť WiFi a restaurace. Vzhledem k teplému počasí nepotřebujete nijak dobrý spacák, ale stan by měl odolat dešti (doporučujeme mít dvouplášťový stan).

Jídlo a pití: 

Stravování si každý zajišťuje sám. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič, ale téměř každý den bude možnost najíst se v restauraci nebo si koupit pizzu, ceny jsou ale vyšší než v ČR (pizza 6-10 EUR, pasta 8-12 EUR).

Možnost nákupu potravin (a dobrého italského vína) bude téměř každý den, proto není potřeba vozit s sebou zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou pouze mírně vyšší než v ČR. 

V ceně zájezdu je:

 • doprava autobusem do Itálie a po Itálii 
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • zapůjčení vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák)
 • doprava vodáckého vybavení
 • nocleh v kempu 8x
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)

V ceně akce není především:

 • cestovní pojištění = pojištění léčebných výloh v zahraničí. Za 35 Kč/den lze k zájezdu objednat cestovní pojištění
 • stravování

Náhled mapy zájezdu

17_08_18_13_26_16_20170818_132616_dscf8343.jpg sam_0225.jpg sam_0333.jpg pict5885.jpg pict5915.jpg pict6061.jpg

Vstup do Fotogalerie

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2018 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance