FRANCIE - pohodově na kanoích (i pro začátečníky) - 10 dní

Termín Základní cena / Dětská cena Doprava Objednat
28.07.2017 - 06.08.2017
11950Kč / 10950Kč S polopenzí, Autobus objednat

Pro skupiny od 6 osob rádi zrealizujeme zájezd na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu. Napište nám.

Průzračné řeky, hluboké kaňony, starobylá městečka s kamennými domy a úzkými uličkami, krásné počasí, výborné víno a francouzské sýry. To vše splujete, uvidíte a okusíte na týdenním zájezdě  po nejkrásnějších francouzských řekách.

Bylo těžké rozhodnout, které z francouzských řek vybrat do tohoto zájezdu a označit je tak za nejkrásnější. Nakonec každá řeka, kterou budeme splouvat, má pro nás připraveno něco speciálního: řeka Drôme rychle teče štěrkovým korytem, bez jezů, jenom s několika příčnými prahy a peřejkami. Navštívíme pramen řeky Sorgue, který je jedním z nejsilnějších pramenů na světě. Po návštěvě Avignonu se slavným nedokončeným mostem a krátkém odpočinku u moře vyplujeme na řeku Gardon s nejvyšším zachovalým římským akvaduktem a poté se přesuneme do impozantního kaňonu řeky Tarn, 500 metrů hlubokého, s průzračnou řekou a malebnými vesničkami přilepenými na úbočích. Na závěr nás čeká nejoblíbenější a i nejznámější řeka Francie – Ardeche – s přírodním skalním mostem Pont d‘Arc, pod kterým budeme proplouvat na lodích.

Zobrazit velkou mapu vodáckého zájezdu v novém okně

Program

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách (14:00), noční přejezd do Francie.

2. den: Dopoledne dorazíme do městečka Fontaine de Vaucluse, kde pramení říčka SorguePramen Sorgue je nejsilnějším pramenem ve Francii a pátým nejsilnějším na světě. Po prohlídce pramene a města se vydáme na 8 km dlouhou plavbu po řece Sorgue. Tato jednoduchá říčka s průhlednou vodou a romantickými zalesněnými břehy poslouží k zaškolení začátečníků a rozcvičení těch zkušených. Řeka nás dovede do města L´Isle sur la Sorgue, protkaného vodními kanály, na kterých najdeme i několik starých mlýnských kol (dříve jich tu bylo přes 200). Ubytujeme se v kempu a vyrazíme na večerní prohlídku tohoto jedinečného města.


3. den:
Dnes splujeme řeku Gardon, která přivede naše kanoe pod jednu z nejvýznamnějších památek Francie – římský akvadukt Pont du Gard. Se svými 48 metry je nejvyšší ze všech římských akvaduktů a je také velmi zachovalý. Akvadukt můžeme obdivovat přímo z lodi a uděláme si zde i malou pauzu na koupání. Po splutí Gardonu přejedeme do nedalekého Avignonu, jehož prohlídkou strávíme odpoledne a večer.


4. den: Dopoledne nasedneme do autobusu a vyrazíme k moři do městečka Saintes Maries De La Mer. Odpoledne nás již čeká koupání v moři, prohlídka přímořského letoviska s typickými bílými domečky, návštěva nekrvavé koridy (pokud budeme mít to štěstí - nekoná se každý den).

5. den: Ráno vyrazíme na procházku po NP Camargue, kde můžete vidět hejna plameňáků, ale i polodivoké koně a býky.
Poté nás čeká delší přejezd k řece Tarn. Prohlédneme si vesničku Saint Enimie a potom vyplujeme do kaňonu řeky Tarn. Po obou stranách řeky se tyčí vysoké skály, které často končí přímo ve vodě, občas je na úbočí přilepená kamenná vesnička.

6. den: Strávíme ještě jeden den v hlubokém kaňonu řeky Tarn. Po doplutí navštívíme jeskyni Aven Armand s překrásnou krápníkovou výzdobou.

7. a 8. den: Dnes nás čeká nejoblíbenější řeka Francie – Ardeche. Poplujeme pod jedním z největších (doslova) přírodních šperků Francie – skalním mostem Pont d‘Arc, pod kterým Ardeche protéká. Ale i zbytek plavby kaňonem, ve kterém strávíme dva dny i jednu noc, je doslova dechberoucí – podél řeky se zdvihají vysoké vápencové skalní stěny a řeka se mezi nimi kroutí v ostrých zatáčkách.  Nocovat budeme na tábořišti přímo v kaňonu bez přístupu autobusu, věci si tedy povezeme s sebou v barelu (jedná se o vybavené tábořiště, budete potřebovat jenom spacák, nějaké oblečení a jídlo – vodu a stany nalezneme na místě).

9. den: Poslední den ve Francii začneme v městečku Die a na řece Drôme. Po procházce křivolakými uličkami města se zastavíme na místních farmářských trzích, kde můžeme obdivovat 1000+1 různých tvarů a barev sýrů a nakoupit poslední litry vynikajícího francouzského vína.
Poté nasedneme do lodí a vyrazíme po proudu řeky Drôme. Řeka se svižně kroutí štěrkovým korytem a do cesty nám postaví i několik krátkých peřejek. Z dálky budeme obdivovat majestátní vápencové stěny přírodního parku Vercors.

Po doplutí nasedneme do autobusu a vydáme se na dlouhou cestu domů.

10. den: Kolem poledne dorazíme zpět do Prahy.

Náročnost zájezdu: nízká

Vybrané řeky jsou nenáročné, max. do obtížnosti WW 1. Zájezd zvládnou i sportovní začátečníci nebo větší děti (od 6 let). Poplujeme na plastových kanoích Samba, které jsou stabilní a přitom mají vynikající jízdní vlastnosti

Počítejte prosím s delšími přejezdy autobusem, do Francie je to daleko a Francie je veliká země, proto některé přejezdy během zájezdu - ačkoliv jsme se je snažili minimalizovat - budou delší.

Doprava

Do Francie pojedeme klimatizovaným autobusem. Velikost skupiny je omezena na 33 osob, autobus nikdy nejede plný a máte tak při cestě větší pohodlí. 

Ubytování

Po celou dobu zájezdu budeme ubytováni v kempech ve vlastních stanech. Kempy ve Francii jsou pěkné a na velmi dobré úrovni, v každém kempu nalezneme toalety i sprchy. Abychom si odpočinuli od věčného stavění stanů, strávíme na řece Tarn tři noci v jednom kempu. Na řece Ardeche budeme nocovat v kempu přímo v kaňonu, kam nedojede autobus, věci na 1 noc si tedy povezeme v lodích.

Jídlo a pití 

Cena zájezdu zahrnuje polopenzi, která bude připravovaná v naší polní kuchyni. Stravování začíná večeří 2. den a končí večeří 9. den před cestou domů. 

V ceně akce je zahrnuto:

 • doprava do Francie i po Francii
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • zapůjčení vodáckého vybavení (plastová kanoe Samba, pádlo, plovací vesta, barel)
 • polopenze 
 • ubytování v kempu 7 nocí
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (podmínkou je, že účastníci dodržují stanovený program a jedou po vodě společně s průvodcem)

V ceně není zahrnuto zvláště:

 • vstupné do památek a přírodních zajímavostí (např. jeskyně Aven Armand - vstup 9,1 EUR)
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 27 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.

Nástupní místa:

 • Český Šternberk (41 km D1 - možnost zaparkování vašeho automobilu)
 • Praha
 • Plzeň
 • další nástupní místa po dohodě

Tranzitní a navštívené země:

 • Česko
 • Německo
 • Rakousko
 • Švýcarsko
 • FrancieFrancie vodácký zájezd - řeka Ardeche, skalní most Pont d´Arc je vstupenkou do soutěsky Ardeche Francie vodácký zájezd - sprcha na řece Tarn Francie vodácký zájezd - jeskyně Aven Armand Francie vodácký zájezd - řeka Drôme, v pozadí vápencové stěny parku Vercors Francie vodácký zájezd - nedokončený avignonský most Francie vodácký zájezd - vodní kolo na řece Sorgue

Vstup do Fotogalerie

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2017 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky Kontakt
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Kemp Horka Koloběžky - půjčovna

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance