DUNAJ - velký Dunaj i dunajská ramena - 7 dní

Termín Základní cena / Dětská cena Doprava Objednat
01.08.2020 - 08.08.2020
2590Kč / 1990Kč Doprava vlastní objednat

 • Dunaj v mnoha různých podobách - jedinečná řeka
 • široký Dunaj nad Bratislavou tekoucí až 12 km/hod, pláže na koupání
 • spleť dunajských ramen s mírným proudem i několika sjízdnými stupni 
 • ubytování v pěkných kempech

Program

Sobota: Sraz v Bratislavě v kempu v loděnici na břehu Dunaje. Zde budeme spát 2 noci. 

Večer můžete přejít po staro-novém mostě do centra města, kde se koná mnoho open-air koncertů a dalších akcí (více na http://bkis.sk/)

Neděle: Ráno necháme stát stany v kempu a vydáme se městskou hromadnou dopravou do příjemného rakouského městečka Hainburg, které hlídá dunajskou bránu. Proběhne zaškolení začátečníků a připomenutí bezpečnosti na vodě a poté vyplujeme po širokém Dunaji. Po několika kilometrech zastavíme pod hradem Děvín na soutoku Dunaje s Moravou, kde se naobědváme v příjemné restauraci (za slovenské ceny). Po obědě nás silný proud Dunaje rychle donese do Bratislavy, po cestě ještě můžeme zastavit na koupání na některé ze štěrkových pláží. 

Pondělí: Dopoledne se zabalíme a doplníme zásoby na další cestu. Bratislavskou MHD se přesuneme do Čuňova, ke kanálu s divokou vodou, který je tréninkovým terénem pro nejlepší raftaře a kajakáře. Poté, co se nabažíme pohledu na zručnost místních vodáků, nalodíme se a vyrazíme po proudu starého koryta Dunaje. Z chvíli nám civilizace zmizí z dohledu a my odbočíme do dunajských ramen. Svižný proud nás brzy donese do příjemného maďarského kempu. Jídla je zde omezený výběr, zato veliké porce, platit můžete i EURy.

Úterý: Vydáme se napospas divočině dunajských luhů. Naším hlavním cílem bude neztratit se v rozvětvené síti ramen a dorazit večer na správné místo - tábořiště pod hrází nedaleko obce Kisbodak. Během dne se nesetkáme s civilizací, vše potřebné (svačinu, pití), si musíme vézt s sebou v lodích. 

Středa: Na rozdíl od předchozího dne je zde bludiště ramen přehlednější, voda klidnější, zato občasné peřeje budou mít silnější tah. Úsek zakončíme u obce Asványráro, kde se utáboříme v místním kempu. 

Večer můžeme posedět v nefalšované halászczárde - maďarské rybí restauraci - a ochutnat místní lidové rybí speciality. 

Čtvrtek: V dnešní etapě se soustava ramen změní k nepoznání - pojedeme prozkoumat jedinečné prostředí nedávno zatopeného lesa, který svojí atmosférou připomíná tropické mangrovy. Na konci dne se ramena spojí do jednoho toku, který nás donese až do hlavního řečiště Dunaje - s lodní dopravou, po kterém doplujeme k našemu dnešnímu cíli - obci Medveďovo. Jelikož zde není kemp, přesuneme se hromadnou dopravou do kempu v obci Vojky, odkud bude začínat naše další etapa.

Pátek: Dnes budeme moci porovnat maďarská ramena, ve kterých jsme strávili předchozí dny, s těmi slovenskými. I po výstavbě vodního díla Gabčíkovo zde zůstalo několik přírodních rezervací plných života. Skrze ně doplujeme do obce Bodíky, kde naši plavbu zakončíme. 

Náročnost: nízká

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (ca. od 10 let).

Ubytování

Ubytováni budeme po celou dobu v kempech, kempy jsou zde na slušné úrovni. I v Maďarsku je možné za kempy platit EURy.

Jídlo a pití

Stravování je ve Vaší režii. DOporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, na kterém si můžete uvařit večeři nebo čaj k snídani. V některých kempech (ca. 3x) je možnost dát si něco k jídlu. 

Doplnění zásob bude možné na začátku akce v Bratislavě, v dunajských ramenech Vám v případě potřeby jídlo nakoupí řidič doprovodného vozidla během dne. 

Doprava

Doprava osob na místo srazu je možná buď vlastním autem (parkování v prvním kempu je možné), nebo vlakem nebo autobusem.

 • Vlastní auto - autem dojedete do prvního kempu v Bratislavě a v pondělí se s ním přesunete ke kanálu Čuňovo. Zde necháte auto zaparkované, v pátek naše akce končí v nedaleké obci Bodíky, odkud Vás dovezeme zpět k autu naším mikrobusem. 
 • Vlak/autobus - do Bratislavy jede mnoho vlakových i autobusových spojů. Další krátké přejezdy v průběhu akce jsou naplánovány hromadnou dopravou a budeme je absolvovat všichni společně. Akci zakončíme v kempu u kanálu Čuňovo, odkud je dobré spojení zpět do Bratislavy a dále do Česka.

V ceně akce je:

 • zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely na drobnosti)
 • přeprava zavazadel doprovodným vozidlem po břehu
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • doprava vodáckého vybavení na řeku a zpět
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)

V ceně akce není:

 • cestovní pojištění (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K akci si můžete za 27 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • strava a pitný režim
 • poplatky za ubytování v kempech (ca. 4 EURa/noc)
 • doprava osob na Slovensko a zpět

Pozor!!! Tento program se může měnit s ohledem na aktuální stav řeky, hospod, tábořišť a přání účastníků.

p1210592.jpg p1210721.jpg p1210755.jpg p1210618.jpg p1210676.jpg p1210849.jpg

Vstup do Fotogalerie

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Nejnovější v poradně

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2019 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance