Doma na vodu

DUNAJ - velký Dunaj i dunajská ramena - 7 dní

dunaj řeka slovensko maďarskoMožná jste četli knížku Huckleberry Finn od Marka Twaina. Huck se v ní vydává na dobrodružnou plavbu do neznáma po veliké řece Mississippi. Vy nemusíte hned letět do Ameriky, ani se vracet o několik století zpět, abyste zažili to samé. Společně se vydáme za dobrodružstvím a romantikou po velikém Dunaji i tajemným bludištěm nesčetných dunajských ramen.  Pokud máte srdce dobrodruha a duši romantika, je toto ta pravá vodácká dovolená pro Vás.

Akce je vhodná i pro odvážné začátečníky.

Více k akci DUNAJ - velký Dunaj i dunajská ramena - 7 dní najdete zde

DUNAJEC a POPRAD - polsko-slovenské pomezí - 7 dní

Dunajec Červený Kláštor Kousek na východ od českých hranic, mezi slovenskými Tatrami a polskými Beskydami, leží řeky Dunajec a Poprad.  Pro vodáky mají tyto řeky nachystanou příjemně proudící vodu s občasnými peřejkami, jen málo jezů a „volejů“ a krásnou krajinu v okolí.  Také zde potkáme velmi málo vodáků, jenom v Pieninském národním parku se budeme o řeku dělit se skupinami turistů na dřevěných vorech (pltích). Na vodáckou dovolenou na Dunajci a Popradu prostě jen tak nezapomenete a budete se sem chtít stále vracet, tak jako my.

Více k akci DUNAJEC a POPRAD - polsko-slovenské pomezí - 7 dní najdete zde

SLOVENSKO - Hron, Orava, Váh

Tři slovenské řeky, které stojí za návštěvu. Orava, Váh i Hron po celou dobu plavby příjemně tečou, nečekají nás únavné "voleje" (pro nevodáky: úseky řeky, kde voda stojí a musí se hodně pádlovat) ani dlouhá přenášení jezů. Potkáme i několik peřejí, které nejsou nijak záludné, užijeme si na nich adrenalin, aniž bychom se museli bát. Náročnost splouvaných úseků nepřekročí WW2, akce je určena pro lehce pokročilé vodáky. Díky přehradám je na Oravě i na Váhu zajištěna voda i v suchých obdobích roku.

Pěkné je i okolí řek. Budeme proplouvat kopcovitou krajinou s Tatrami v pozadí, nad Oravou se vypíná Oravský Hrad, který patří mezi nejhezčí na Slovensku, Váh nás přivede do údolí mezi dva hrady - Starhrad a Strečno. 

Více k akci SLOVENSKO - Hron, Orava, Váh najdete zde

BEROUNKA - 7 dní

Berounka - vodácký zájezdBerounka je klidně tekoucí řeka meandrující nádhernou přírodou a okolo sídel českých králů, hradů Křivoklát a Karlštejn. Je to ideální řeka pro začátečníky a rodiny s dětmi, ale pro její krásné okolí a sjízdné jezy se na ni rádi vrací i zkušení vodáci. Kromě kanoí a raftů zde často potkáte i méně obvyklá plavidla - vory nejrůznějších velikostí a tvarů. Týden na romantické Berounce si s námi určitě užijete.

Více k akci BEROUNKA - 7 dní najdete zde

LUŽNICE - 5 dní

dovolená řeka LužniceLužnice, tok opředený spoustou vodáckých historek a legend, má mezi ostatními českými řekami výsadní postavení. Řeka pramenící na rakouské straně Novohradských hor a protékající Rakouskem pod názvem Leisnitzbach je totiž považována za kolébku českého vodáctví. Je oblíbená zejména pro množství podob, které její jednotlivé úseky vodákům nabízí. Zažijete plavbu neprostupnou džunglí, umělým kanálem z 16. století. Oblíbená a tajemná je Stará řeka, kde plujete osamoceni tichým lesem. Pokud chcete poznat Lužnici a život vodáků opravdu dobře, doporučujeme prostudovat knížku Zdenka Šmída „Proč bychom se netopili“ a hned poté vzít do ruky pádlo a vyzkoušet si vše na vlastní kůži.

Více k akci LUŽNICE - 5 dní najdete zde

MORAVA - 4 dny

Morava - vodácká dovolenáMorava je řeka pro všechny, kteří si chtějí  na vodě užít klid a romantiku - jezdí na ni totiž výrazně méně vodáků, než na jiné řeky. Přitom má vodákům rozhodně co nabídnout: meandry, lužní lesy, písčité břehy na koupání i vinné sklípky. Vyplujeme z Postřelmova, odkud se řeka kroutí v meandrech až k Litovli. Před Litovlí vplujeme do CHKO Litovelské Pomoraví, kde bude naše pouť připomínat plavbu pralesem - lužní les, slepá koryta, můžeme spatřit leďnáčka nebo i bobra.  Pod Litovlí musíme vzít zavděk plavbou Mlýnským náhonem, protože staré koryto řeky je přísně chráněno a plavba lodí není povolena. U Hynkova nás pohoupe hezká peřejka. Poté doplujeme až do Olomouce, kde naše putování po Moravě ukončíme.

Více k akci MORAVA - 4 dny najdete zde

OHŘE - 7 dní

ohře vodácká dovolená zájezd

Krásná příroda, historické památky i zajímavé sjízdné jezy, to vše nám nabízí řeka Ohře. Na rozdíl od některých jiných řek, Ohře po většinu času příjemně teče, takže nebudeme muset příliš dřít na volejích* . Řeka nás donese pod hrad Loket i do Karlových Varů, budeme obdivovat skalní věže Svatošských skal, jezy prověří naše dovednosti v kanoi, peřej Hubertus nás pohoupe na svých vlnách a možná i trochu pozlobí. Ale ani začátečníci se nemusí bát – díky radám a tipům našich organizátorů jezy i peřeje snadno překonají.  Tábořiště na Ohři mají většinou dobrý standard a ve vesnicích podél řeky najdeme vždy nějakou hospůdku, kde se dobře najíme. Pojeďte s námi na tuto perlu západních Čech a uvidíte, že si ji zamilujete.

* úseky stojící vody nad jezy
Více k akci OHŘE - 7 dní najdete zde

OTAVA - 5 dní

vodácká akce na Otavě - SušiceOtava patří mezi naše nejoblíbenější řeky. Nabízí mnoho zážitků na vodě i mimo ni. Na Otavě je neobvykle vysoký počet sjízdných jezů, stupňů, prahů a peřejí, takže o zábavu v kanoích budeme mít postaráno. A i kolem vody potkáme mnoho zajímavého: budeme proplouvat pod zříceninou hradu Rabí, kolem historických měst Horažďovice a Strakonice a dalších zajímavých míst. Útulné hospůdky podél celé řeky a kiosky v kempech se postarají o ty, kteří nechtějí o dovolené moc vařit. A pokud byste přeci jenom měli dlouhou chvíli, naši organizátoři vytáhnou z rukávu nějakou hru na vodě nebo na suchu a o skvělý týden na vodě je postaráno. Pojeďte s námi na Otavu a určitě na tuto dovolenou jen tak nezapomenete!

Více k akci OTAVA - 5 dní najdete zde

SÁZAVA - 4 dny

reka Sazaca

Řeka Sázava - zlatá řeka, řeka trampů a vodáků. Sázavy není příliš divoká, její tok je klidný, přerušovaný častými jezy. Díky tomu je vhodná pro začátečníky nebo pro vodáky - romantiky. Krásná je také zalesněná, kopcovitá krajina kolem řeky, Sázava si zde vyhloubila špatně přístupné údolí, do kterého pronikl pouze Posázavský Pacifik, který na řeku od nepaměti vozí trampy, chataře i vodáky.

Na řece Sázavě jsme připravili 4-denní program, během kterého uvidíte to nejhezčí z řeky i okolí, a zároveň se vyhneme nejhorším sázavským volejům (úsekům bez proudu).

Více k akci SÁZAVA - 4 dny najdete zde

VLTAVA - 4 dny

Vltava - vodácký zájezd na 4 dnyAkce pro ty, co nemohou nebo nechtějí vyrazit na vodu na celý týden. Za čtyři dny splujeme nejznámější úsek Vltavy z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou, přes Rožmberk, Český Krumlov a Zlatou Korunu. Díky pozdně srpnovému termínu již řeka nebude přelidněná, a tak si budeme moci užít plavbu po této královně českých řek v klidu a pohodě.

Více k akci VLTAVA - 4 dny najdete zde

VLTAVA - 5 dní

Vltava - dovolená na vodě

 • Vltava - nejoblíbenější řeka českých vodáků - stojí za návštěvu
 • splujeme krásný úsek Vltavy v NP Šumava - Soumarský Most - Pěkná
 • navštívíme Český Krumlov, Rožmberk, Zlatou Korunu
 • svižný proud, sjízdné jezy, historické památky a krásná okolní krajina
 • kempy a hospody na dobré úrovni (teplé sprchy a výběr z mnoha jídel je samozřejmostí)
 • návalům na řece se vyhýbáme - na Vltavu jedeme v termínech, kdy bude vodáků méně 
Více k akci VLTAVA - 5 dní najdete zde

CHRUDIMKA - půjčení lodí 1 den

Chrudimka - vodacka akce, pujcovna lodiJedná se přibližně o 10km dlouhý úsek řeky Chrudimky, který je klasifikován obtížností do WW1. V roce 2011 se podařilo po mnoha jednáních skautům z Ronova zajistit navýšení vodního stavu na splutí Chrudimky z přehrady vodní nádrže přehrady Seč I do Mezisvětí. V letošním roce si tuto jednduchou svižně tekoucí říčku s několika jezy můžeme užít podruhé. Akce na Chrudimce probíhá pouze formou půjčovny, tedy bez průvodce.

Více k akci CHRUDIMKA - půjčení lodí 1 den najdete zde

DOUBRAVA - půjčení lodí 1 den

ricka Doubrava pujcovna lodiDoubrava je říčka na Vysočině, která nabízí příjemné pohoupání na vodě o náročnosti WW 1-2. Na Doubravu je nejlepší vyrazit v době vypouštění Pařížovské přehrady, které se koná jednou ročně, vždy prvý dubnový víkend. Nejzajímavějším a také nejnáročnějším místem je peřej Martin, kde plaváčky chytají místní hasiči a kolem řeky jsou davy "fanoušků".

Více k akci DOUBRAVA - půjčení lodí 1 den najdete zde

MASTNÍK - půjčení lodí 1 den

Velikonoční splutí MastníkuMastník je potok o obtížnosti WW 1. Jeho splutím si můžete zpříjemnit Velikonoce, protože právě o velikonočním termínu je tradičně zajištěna voda ze Sedlčanského rybníka. Splouvaný úsek ze Sedlčan do Radiče si na vás připravil pár peřejek a  sjízdných jezů.

Více k akci MASTNÍK - půjčení lodí 1 den najdete zde

DIVOKÁ ORLICE a Litický Oblouk - půjčení lodí 1 den

Divoká Orlice

 • Krásná svižně tekoucí řeka o obtížnosti WW 1-2, Litický oblouk na závěr WW2
 • Lodě zde půjčujeme při příležitosti vypouštění pastvinské přehrady - dostatek vody zajištěn
 • Trasa Nekoř - kemp Vochtánka (u Potštejna) pro kanoe - 32 km
 • Trasa Nekoř - Bohousová pro rafty a nafukovací kanoe Baraky - 22 km
 • Akci pořádáme formou půjčovny lodí (bez instruktorů)
Více k akci DIVOKÁ ORLICE a Litický Oblouk - půjčení lodí 1 den najdete zde

SÁZAVSKÝ SAMBA MARATON - závod

Sázavský Samba Maraton je vytrvalostní závod amatérských vodáků na plastových kanoích na klasické maratonské trati 42 195 metrů. Náročnost trati i limit pro dokončení závodu jsou nastaveny tak, aby to zvládl opravdu každý.

Odměnou pro nejlepší závodníky budou věcné ceny od sponzorů závodu. Navíc všichni, kdo dorazí do cíle v limitu, budou zařazení do slosování o kanoi Samba od firmy Železný.
Sázavský Samba Maraton Logo
Více k akci SÁZAVSKÝ SAMBA MARATON - závod najdete zde

DUNAJEC a POPRAD - 4 dny

Prodloužený víkend na Dunajci a Popradu je akce připravená specielně pro ty vodáky, kteří nemají čas strávit na vodě celý týden. Za prodloužený víkend splujeme "celý" splavný úsek Dunajce, včetně krásné Pieninské soutěsky. Dunajec po celou dobu příjemně teče, není na něm mnoho jezů, zato má pro nás připraveno několik divokých peřejí. V Zabrzezu budeme kempovat u jednoduché slalomové dráhy, kde si zájemci mohou procvičit svoje pádlovací umění.

Více k akci DUNAJEC a POPRAD - 4 dny najdete zde

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Nejnovější v poradně

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2019 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance