Psi na vodě

Volá nám často hodně pejskařů. zda si mohou vzít ssebou na vodu svého čtyřnohého kamaráda. Vždy se ptáme:
 • má pes rád lidi a nekouše? (na vodě nejste nikdy sami a spíte v často dost plných vodáckých kempech)
 • umí plavat?
 • vydrží delší dobu s pánem  v lodi?
Pes je rád se svým pánem za každých okolností a vodácká dovolená je pro něj pěkný zážitek. Přece jen několik dní v přírodě, spaní před stanem (nebo v předsíňce), potkávání dalších vodáckých pejsků.....to nezažívá každý běžný den :-)  Proto velice často pejskařům odpovídáme, ať si pejska vezmou na vodu ssebou.

SEZENÍ V LODI PRO PSA

Kanoe nemá hladké dno, kouká z ní pro psa velmi nepohodlný kýl. Sucho na dně kanoe také není a teplo již vůbec ne. Pokud se pes vykoupe (což je více než pravděpodobné), bude se vám v lodi brzy klepat zimou. Je proto dobré pod psa vzít buď cca 5 cm polystyren, nebo tlustý mirelon. Dostačující je i stará přehnutá karimatka. Prostě něco, co psa odizoluje ode dna kanoe, tedy od chladné vody. My používáme stařičkou vodáckou vestu.

STABILITA SE PSEM V LODI

Když máte malého psa, není co řešit. I když se pes v nečekaný okamžik přesune na druhou stranu kanoe podívat se na kačenky, tak s vámi, potažmo s kánoí to nehne. Musíme si ale uvědomit, že velké rasy v lodi dost pocítíme. Představte si třeba, jak se 40ti kilový pes v lodi přesune z jedné strany na druhou zrovna v okamžik, kdy se plně nevěnujete řízení lodi a otevíráte si lahváče :-) V takový nestřežený okamžik jste tam! Proto by se pes měl co nejdříve naučit v lodi ležet, případně sedět v klidu. Je to pro něj jako v autě. Tam také neskáče řidičovi pod nohy  :-) 

VESTY PRO PSA

Lidi se nás často ptají, zda půjčujeme pro psy vesty. Nepůjčujeme. Psi jsou výborní plavci a vesty na sobě rádi nemají. Snad jedinou výhodu vidím v tom, že mokrého psa výplň vesty zahřeje. Mnoho lidí zkouší psa obléci do lidských vest. Ale ty mu nesluší! Mají nevhodný střih, pes je v nich nepohyblivý. Navíc vesta po takovém použití je psem dost cítit a nejde vyprat. 

LIDSKÁ VESTA PSOVI NESLUŠÍ - OMEZUJE HO V POHYBU

lidská vesta psovi nesluší a omezuje ho v pohybulidská vesta psovi nesluší a omezuje ho v pohybuPSÍ VESTA
 

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Nejnovější v poradně

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2019 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance