Splouvání Vltavy - rezervační systém - podmínky pro splutí úseku Soumarský Most - Pěkná

Jelikož NP Šumava každým rokem vydává pozměněný návštěvní řád a chudák vodák má v tom pak nepořádek, jeďte raději za přírodou z kanoe někam jinam. Třeba na Lužnici ze Suchdola a pak na Starou řeku do Staré Hlíny - ta je přece nádherná. Nebo na Ploučnici. I obě Orlice tečou ještě původním korytem a místy původní přírodou. Řeka Morava je také moc krásná... A co Jihlava, tu znáte?

 

Ale pokud opravdu MUSÍTE! na vrchní tok Vltavy ze Soumarského Mostu, počítejte s tím, že vás splutí bude stát nějakou práci a peníze navíc poplatek NP Šumava. Zřejmě po úspěšné vodácké sezóně použijí vybrané peníze na umělé oplodnění perlorodky, která ve Vltavě není vůbec původním druhem! A Až tam pojedete, nezapomeňte, že nesmíte píchat pádlem do vody, abyste jí náhodou nezčeřili!

TISKOVÁ ZPRÁVA Z JARA 2011 ZDE

TISKOVÁ ZPRÁVA VYDANÁ NA VODÁCKÉM SERVERU RAFT:

Rada Národního parku Šumava pod vedením už nového ředitele pana Stránského odhlasovala změnu Návštěvního řádu, který je o něco málo přísnější, než byl loňský.

Jedná se hlavně o specifikaci omezení splouvání řeky Vltavy v úseku Soumarský Most - most u Pěkné:
 • v období od 1.5. - 31.5., splouvat bude moci jen o sobotách a nedělích, od 8.00 - 20.00 hodin, při výšce hladiny od 50 do 61 cm - nejvýše 63 registrovaných plavidel denně, nad 61 cm je počet plavidel neomezen.
 • v období od 1.6. - 31.10., může splouvat nejvýše 63 registrovaných plavidel denně po všechny dny v týdnu za podmínek, kdy výše hladiny toku je od 50 do 61 cm, nad 61 cm není počet lodí omezen.

A příští rok možná bude i hůře. Pracuje se s variantou, kdy lodě nebudou smět vyjet při hladině nižší než 61 centimetrů. Vše záleží na posouzení procesu EIA (studie vlivu na životní prostředí) a navržení takových variant, která by zajistila maximální možný počet splouvaných lodí. Tento bod si jako podmínku daly místní obce, aby podpořily letošní řád, takže znovu bude probíhat diskuse o limitech a počtu plavidel.

 

Ale jak jsem psal výše - nejdřív si to pořádně rozmyslete. Máme spoustu krásných řek, které ještě ochranáři neobjevili a vy je určitě také ještě neznáte!

JENOM NAMÁTKOU PÁR KRÁSNÝCH ŘEK, KTERÉ SE JIŽ NESMÍ JEZDIT, NEBO MAJÍ VÝRAZNÉ OMEZENÍ SPLUTÍ V ČR DÍKY "OCHRANÁŘŮM PŘÍRODY:

vrchní tok Labe

Vydra

Křemelná

Studená Vltava

Modravský potok

Otava

Dyje v NP Podyjí

Mumlava

Malá Úpa

Úpa

Jizerka

Chřibská Kamenice

Hřenská Kamenice

 

AHOJ!


Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Nejnovější v poradně

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2019 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance