Čištění řeky Sázava na Vysočině

Čistá řeka Sázava letos i na Vysočině

Do pravidelného jarního úklidu Sázavy se již potřetí zapojila o.p.s.ka Sázava 21. Na starosti si vzali vyčištění středního toku Sázavy od Havlíčkova Brodu po Budčice. Jedná se o část Sázavy ležící v kraji Vysočina, na kterou se při dosavadních čištěních zapomínalo.

Čištění řeky Sázavy se uskuteční 14. dubna 2012. Odpadky sbírají jak dobrovolníci na lodích, tak další jdoucí pěšky podél řeky. Dobrovolníci na lodích budou rozděleni na dvě party, z čehož jedna parta bude čistit úsek Mrzkovice – Ledeč nad Sázavou a druhá bude uklízet mezi Ledčí nad Sázavou a Budčicemi. Na první partu čeká po cestě nástraha v podobě peřejí Stvořidla (za příznivého vodního stavu), kde úklid zvládnou jenom opravdu dobří vodáci.

Zatímco čištění dolního toku Sázavy má svoji tradici a vodáky, kteří se tam každoročně vrací, Sázava 21 teprve hledá nové nadšence.  

Jak můžete pomoci?

Aktivně se můžete zúčastnit jako dobrovolníci na lodích nebo na souši. Dále je potřeba několik vodáckých instruktorů-dobrovolníků, kteří by nad skupinkami převzali dohled v průběhu plavby.

Bude zajištěna příjemná atmosféra, pracovní pomůcky, tričko s logem akce, občerstvení a pro vícedenní účastníky nocleh.

Přispět můžete také poskytnutím pracovních potřeb (pytle, rukavice, nářadí, hygienické potřeby) nebo jídla pro dobrovolníky (nápoje, ovoce, zelenina, pečivo, upečená bábovka).  Podpořit akci můžete také větším či menším finančním darem.

Pokud chcete pracovat jako dobrovolníci nebo poskytnout jinou formu pomoci, hlaste se prosím u manažerky projektu Martiny Hupkové na e-mailu: hupkova@sazava21.cz nebo na tel: +420 722 680 333. Více informací naleznete na webu www.sazava21.cz.

 

Lodě na čištění dodává Půjčovna lodí Samba


Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Nejnovější v poradně

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2019 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance