BEROUNKA - 7 dní

Termín Základní cena / Dětská cena Doprava Objednat
17.08.2019 - 23.08.2019
1890Kč / 1490Kč Doprava vlastní obsazeno

 • Berounka nabízí nenáročnou vodu, ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi
 • jezy na Berounce nejsou záludné, postarají se o příjemné zpestření plavby
 • Berounka teče údolím nádherných skal a hlubokých lesů
 • naši průvodci zaškolí začátečníky a po celou plavbu budou dohlížet na Vaši bezpečnost

Program

Sobota: Sejdeme se v sobotu navečer (ca. 18:00) v kempu Dolanský most v Chrástu u Plzně. Večer se u ohně  nebo v místní hospůdce seznámíme a řekneme si, co nás čeká v průběhu týdne. 

Neděle: Ráno si zabalíme věci do doprovodného vozidla a rozdáme si vodácké vybavení. Nováčky naučíme všem vodáckým dovednostem, které budou moci pilně trénovat po zbytek týdne, zkušeným vodákům jenom připomeneme pravidla bezpečnosti na vodě. Vydáme se po mírně tekoucí řece do tábořiště v Planý, kde dnes budeme spát.

Pondělí: Ráno v poklidu zabalíme naše věci, jelikož nás dnes čeká kratší etapa do hezkého kempu v Liblíně. Během plavby můžeme navštívívit zříceninu hradu Libštejn. A jelikož dorazíme do kempu odpoledne, můžeme si zahrát beach-volejbal na místním hřišti.

Úterý: Na dalším úseku z Liblína do kempu U Mloka se údolí řeky zařízne hluboko do skal. Cestou uděláme zastávku na oběd v hospůdce Rybárna nad Rakolusky. Kousek před cílem si můžeme vyběhnout na zříceninu hradu Krašov, která je jen kousek od řeky a je zní nádherný výhled na údolí Berounky.

Středa: Ve středu poplujeme do Skryjí, kde se utáboříme v hezkém kempu Ahoj. Cestou se stavíme na oběd u jezu ve Zvíkovci. Během plavby potkáme zajímavé jezy, z nichž většinu bez větších problémů splujeme.

Čtvrtek: Dnešní etapa do Višňové nám do cesty připravila známou i vyhlášenou restauraci U Rozvědčíka, kterou určitě navštívíme na oběd. Ještě nesmíme zapomenout přibrzdit u Proškova přívozu, kde má pamětní síň Ota Pavel. V kempu Višňová si můžeme zahrát volejbal, nebo se vydáme příjemnou procházkou na hrad Křivoklát.

Pátek:Višňové poplujeme okolo slalomové tratě v Roztokách do kempu v Račicích. Cestou nás čeká zastávka ve Zbečně na oběd a pokud se nám nechtělo na Křivoklát ve čtvrtek, můžeme zastavit v Roztokách a na Křivoklát to budeme mít už jenom kousek. V Račicích je kemp na klidném místě nedaleko vlakové zastávky. Po doplutí se rozloučíme, někdo vyrazí k domovu, někdo ještě stráví poslední noc v kempu v Račicích. 

Náročnost: nízká

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (od 3 let).

Ubytování

Vodácká kempy na Berounce jsou pěkné, ve všech kempech bude k dispozici stánek s občerstvením a sociální zařízení.

Jídlo a pití

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo hospůdka. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách. 

Případné nákupy potravin jsou možné ca. každý druhý den, po domluvě pro vás přes den nakoupí řidič převážející doprovodné vozidlo. 

Doprava: vlastní

Doprava účastníků na začátek plavby a z jejího konce je možná buď vlastními auty (parkování na celý týden v kempu Dolanský Most je možné za malý poplatek), nebo vlakem, případně autobusem. Po domluvě převezeme řidiče na konci týdne zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

Cena akce zahrnuje:

 • zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)


V ceně akce nejsou:

 • poplatky za kempování
 • stravování
 • pitný režim apod. 

POZOR: Tento program se může se měnit dle stavu vody, počasí či přání a nálady účastníků.

6 2 4 5 10 9

Vstup do Fotogalerie

Máte dotazy? Pište nebo volejte na:

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Nejnovější v poradně

česky english deutsch
 • pohodově - malé skupiny (max. 26 os.)
 • Albánie, Bosna, Francie, Chorvatsko, Salza
 • týden na vodě za pár kaček
 • řeky v ČR, na Slovensku, v Polsku
 • pro začátečníky i zkušené vodáky
 • Pusťte práci k vodě!
 • 1-denní i vícedenní vodácké programy pro firmy
 • + outdoorové aktivity na suchu
 • školní vodácké kurzy na míru Vaší třídě
 • výhodné školní ceny
 • zkušení instruktoři =  bezpečnost
KALENDÁŘ AKCÍ 2019 PŮJČOVNA LODÍ Všeobecné podmínky GDPR KONTAKT
Co s sebou na vodu? Vodácká diskuze Vodácké zajímavosti Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka

Dunajec a Poprad: vodácký zájezd - Vltava - Albánie - řeky Chorvatska - Ohře - Otava - Vodácké zájezdy v zahraničí - Divoká Orlice a Litický obloukDoubrava - Berounka - víkendové vodácké akce - půjčovna lodí - Mastník - Školní vodácké kurzy - Hron - Firemní akce - Dovolená na vodě- vodácký zájezd Rumunsko - Půjčovna kol - Chorvatsko vodácký zájezd - řeka Morava - kalendář vodáckých akcí - vodácký zájezd Francie - Dunajřeky Slovenska: Orava, Váh, Revúca - Podzimní Rakousko - Chorvatsko za 4 dny - kemp Kácov

Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS

zelezny - vyroba lodi, kajaky, kanoe půjčovna lodí Sázava Otava Hannahhospoda na konci sveta drahnovice diana hotel Kempy, autokempy, chaty, chalupy, chatky, penziony i hotely vše pro vaši dovolonou - KEMPY dvere, zarubne, kovani, montáz, webshop

PARTNEŘI vodácké cestovky Povoda  email entrance